| GabiD a întrebat:

Intrebare adresata in special ateilor.Nu judec pe nimeni dar ce va face sa NU credeti in Dumnezeu?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca nu vor!
Eu spre exemplu mi-am aruncat si frigiderul la reciclat.Doar am sfintit carnea, s-a dat cu agheazma, iar acum stau si ma bucur ca nu se va strica...in veci.

| mODIN a răspuns (pentru anonim_4396):

Ce?

| anonim_4396 a răspuns (pentru mODIN):

Exact!

| Dumniezău a răspuns (pentru anonim_4396):

Wtf? Chiar ai facut asta? Serios?

| GabiD explică (pentru anonim_4396):

Ai funda! Bravo imi place sincer raspunsul tau!

| AlexanderAdrian a răspuns (pentru GabiD):

Si mie imi place ca ai dat funda unui raspuns ironic. Ori nu te-ai prins ori...

38 răspunsuri:
| Hombre a răspuns:

Una e sa crezi cand vezi si alta e sa crezi inchipuiri povestite.

| OOOLEOOO a răspuns:

Acelas lucru pe care il face pe un religios sa creada intr-un Dumnezeu.

| mODIN a răspuns:

Pe tine ce te face sa nu crezi in Alba-ca-Zapada sau Zana Maseluta?

| RAY a răspuns:

Asta nu-i o intrebare e doar o frustrare de a ta ca nu esti bagat in seama in viata reala si vrei sa te descarci pe noi

| Dumniezău a răspuns (pentru RAY):

I agreed laughing

| GabiD explică (pentru RAY):

Ba da esti idiot rau! Scuaza-ma! Daca am spus si in intrebare ca nu judec pe nimeni si apropo domnule stie multe in cantitate putina de unde sti ce fac eu in viata reala? Nici nu ma cunosti nesimtitu-le!

| RAY a răspuns (pentru GabiD):

Dar nici nu trebuie eu ca pshiolog te stiu prea bine

| GabiD explică (pentru RAY):

Tu ca psiholog? Si ai facut psihologia cu muierea de servuci sau cu portarul?

| OnuOnulică a răspuns:

Eu chiar nu îi înțeleg oare de ce nu cred...
Fiecare să facă ce vrea.

| Mădă0611 a răspuns:

Priveste lumea de undeva din afara, ti se pare ca exista ceva sau cineva care are grija de ea? Pacatul stramosesc daca exista e din vina creatorului, nu le-a dat minte oamenilor si ei bineinteles ca au gresit, deci el trebuia sa faca ordine si sa nu se ajunga aici.

| Alphawolf a răspuns:

Nu sunt motive pentru a crede.

Aceasta intrebare nici nu ar trebui sa existe, o asfel de intrebare se poate pune doar celor care cred in existenta a ceva/cineva nefondat. Ei cred fara motive, fara dovezi. Credinta e credinta nu e stiinta.

| Dumniezău a răspuns:

Pe tine ce te face sa crezi ca Dumnezeu exista? Biblia care a fost scrisa de oameni schizofrenici...sau ca ti-a spus mama ta ca dumnezeu exista si tu ai crezut-o si gata...ai ramas asa indoctrinata/indoctrinat.
Noi am ales sa nu mai credem in povesti ca voi...ce e asa de rau? Ce dracu' va freaca pe voi in ce cred ceilalti? Daca nu cred e alegerea lor si gata.

| GabiD explică (pentru Dumniezău):

Da ma desteptule dar nu ne jigni pe cei care credem si pe sfintii nostri care au creeat biblia.Ce ma face sa cred in Dumnezeu? Pur si simplu dovezile ca el a existat pe pamant sub forma fiului sau Iisus.

| Dumniezău a răspuns (pentru GabiD):

Eu nu te-am jignit...da' totusi...nu crezi ca ar fi cazul sa nu mai crezi in fantome si in oameni "sfinti"?
Care dovezi.l-ai vazut cu ochii tai? Nu prea cred.
Plus ca acea carte numita biblie nu e decat (pentru mine) hartie igienica cu care sa te srergi la cur...
Inainte sa ma blestemi cu iadu' trage un ochi pe aici si vezi cu ochii tai cate greseli si contradictii sunt in biblie (asta daca ai cicit-o)http://bibviz.com/ Lectura placuta.

| GabiD explică (pentru Dumniezău):

Nu te blestem ca am zis ca nu judec dar ai facut sau ai face asta cu Biblia? Si cum explici mirul esti din oase.Raspunde-mi?

| Dumniezău a răspuns (pentru GabiD):

Biblia ma gandesc sa o fur odata de la biserica si sa o ard asa cum am facut si cu cartile de rugaciuni...deci,unde eram.A, da, mai intai citeste-ti biblia plina de minciuni, apoi uita-te pe site-ul ala apoi mai vorbim.Pana atunci lectura placuta. Mir iesit din oase? Pfaai...si asta crezi ca-i o minune, ah? Acum nu mai gasesc site-ul ala cu asa zisa "minune" da' o sa o caut si ai sa vezi tu atunci.

| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiD):

Holly...hmm, hai sa vedem pana unde mergi.
Eu nici nu mai conduc de un timp cu mainile, fac asta!
http://www.youtube.com/watch?v=R_v_Xroj3BM

| GabiD explică (pentru Dumniezău):

Deci Dumnezeu sa-ti dea minte sa nu faci asa ceva cu Biblia ca te-ai dus dra...lui cu cartile de rugaciuni siargumente cu mirul din oase? Nici tu nu stii! ce mai ai de zis?

| GabiD explică (pentru anonim_4396):

Da esti foarte amuzant! Chiar am crezut ca ai coloana vertebrala dar mi-am dat seama ca esti un mare nesimtit! Va urez noroc cand va veti intalnii cu Creatorul! Daca va vrea sa va vada si. Nu ii va fi scarba de voi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiD):

Masina e in service acum, aici am vrut sa ajung.
Poti sa crezi in ce vrei tu, dar sa nu mergi mai departe, e letal.
Mult succes, bye!

| GabiD explică (pentru anonim_4396):

Ce vrei sa spui?

| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiD):

Pai coloana aia vertebrala de care zici tu, te ajuta sa ramai in viata.Nu-ti poti pune bazele supravietuirii, orbeste intr-un zeu.
Si nu incerca sa-ti testezi credinta cu experimente periculoase.Sunt de acord cu religia ca ea sa ramana la un stagiu de consolare, dar nu sa intreci masura.Stiu persoane care au pierdut totul si nu-l mai au decat pe Dumnezeu.Asta nu inseamna ca-si joaca putinul noroc ramas fentand probleme cu ajutorul zeitatilor.
Lasa credinta acolo pentru consolare(eu nu te judec ca esti slab) cine stie, poate esti prea mic.

| GabiD explică (pentru anonim_4396):

Ai spus ca au pierdut tot dar I'll au pe Dumnezeu.Pai ce potiavea mai mulT?

| anonim_4396 a răspuns (pentru GabiD):

O locuinta, ceva de mancare...ala nu prea tine de foame.Te amagesti cu gandul ca o sa-ti dea pana gasesti pe undeva, iar atunci, asociezi coincidenta cu o interventie divina.

| Dumniezău a răspuns (pentru GabiD):

Si vrei sa spui ca tu stii cum un lichid se scurge din senin din niste oase vechi de sute poate chiar mii de ani?
Nu exista asa ceva... daca tu crezi ca exista dovedeste-mi, nu eu cred, ci tu...tu trebuie sa fi ala care-mi arata argumente si "minunile".Cum ti-am spus, intra pe site-ul ala si citeste (presupunand ca stii engleza) tot (fiecare linie rosie reprezinta o greseala/contradictie din biblie) apoi mai vorbim.

| GabiD explică (pentru Dumniezău):

Pai cum iti explici ca dezgroapa mortul dupa sapte ani cand e normal sa fie descompus si el miroase bine si e in perfecta stare? Si in zilele noastre s-au descoperit asa ca ai dovezi destule trebuie doar sa ai urechi sa auxi si ochi sa vezi.

| Dumniezău a răspuns (pentru GabiD):

Esti credula.Pa

| GabiD explică (pentru Dumniezău):

De unde stiii ca sunt fata?

| Dumniezău a răspuns (pentru GabiD):

E evident dupa nickname-ul tau.Pa

| GabiD explică (pentru Dumniezău):

Pai nu am zis ca ma cheama Andreea Balan ci ca o iubesc de unde e evident ca sunt fata.......nustim!

| Polonic1 a răspuns:

Minima logica.

| Essencest11 a răspuns:

Acum cred, dar nu ca si crestina ca satanista.
Ce m-a facut inainte sa nu cred?
Logica.