| ღEυCαρѕυηαTυAηαηαѕ a întrebat:

Bună TPU!

Întrebarea mea este: Ați cerut vreodată ajutorul lui Dumnezeu? V-a ajutat vreodată? Mulțumesc.

Răspuns Câştigător
| FantassyyN a răspuns:

Da, Dumnezeu m-a ajutat de multe ori. De fiecare data cand vei cere ceva din suflet, daca vei crede si daca acel lucru e spre binele tau, fii sigura ca te va ajuta.

| ღEυCαρѕυηαTυAηαηαѕ explică (pentru FantassyyN):

Si pe mine m-a ajutat de aceea am pus intrebarea aceasta. Multumesc pentru ca mi-ai raspuns la intrebare happy

21 răspunsuri:
| danut a răspuns:

Depinde ce ceri, cum si ce "statut" ai fata de EL.

| danay72 a răspuns:

Am cerut ajutorul sau si mi l-a oferit la momentul potrivit.Dar, daca e in armonie cu vointa sa El te asculta. 1Ioan5:14

| mODIN a răspuns:

Nup.Dumnezeu nu ajuta pe nimeni pentru ca nu exista.

| MarianWLF a răspuns:

I-am cerut ajutorul, l-am rugat din sa imi raspunda cumva de ce ma chinuie atat dar nimic, 0, chiar am incercat, mult, dar nimic, nu neg existenta Lui cred in El ca existadar m-a rasplatit doar cu viata de c***t pe care o am si intunericul in care stau de 5 ani de zile fara iesire, sincer innebunesc, toti oamenii din jurul meu o duc bine toti sunt fericiti si parca ma tortureaza facandu-ma sa ii privesc, nu m-a ajutat niciodata, nu l-am simtit desi am incercat, nu mi-a raspuns la o amarata de intrebare in toti anii astia macar la 1, dar nimic, nu stiu cat timp mai pot sa imi pastrez credinta, dar poate pe tine te va auzi daca nu e prea ocupat dansul cum a fost in cazul meu.

| Mădă0611 a răspuns:

Si daca ai cerut si n-ai primit, te-ai prins ca acel ceva nu e bun pentru tine, nu? Confortabil.

| sublime89 a răspuns:

L-am cerut cu multi ani in urma, cand chiar credeam, fiind un copil naiv, dar bineinteles ca nu a avut niciun efect.

| anonim_4396 a răspuns (pentru sublime89):

Inca e ea mica, toti la varsta aia credeam. mai dureaza cativa ani sa inceapa si ea sa citesca una alta si o sa vada "crudul" adevaar.

| sublime89 a răspuns (pentru anonim_4396):

Da, doar sa ajunga sa-l vada vreodata...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Am tot cerut pana la 14 ani dupa am lasat-o balta, crezand ca e un imputit. Dupa am inceput sa citesc sa pun una alta la cap, si mi-am dat seama ca nu e cineva care sa asculte, dde ce as astepta ajutor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, EU il ajut pe el.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cer intotdeauna cand am nevoie, chiar si pentru lucruri marunte.
M-a ajutat de fiecare data.

Răspuns utilizator avertizat
| DarkAndDreary a răspuns:

Nu. Nu.
Nu cred in Dumnezeu deci prefer sa-mi rezolv singur problemele.

| RexCuParuCret a răspuns:

Faptul ca inca traiesc cred ca arata cat de rabdator este Domnul.
Si da El da daca acel lucru te apropie mai mult de El sau te ajuta atunci dupa cum scrie si in Biblie matei cap 7, cel ce cere capata.

| Sweet155 a răspuns:

Da m-a ajutat de multe ori.Bye! :*

| Arummaculatum a răspuns:

Sunt multe de zis aici.Din intamplare am vazut mesajul tau, poti sa ceri de la Domnul ajutor dar trebuie sa fie o cerere si pe placul Lui.Sigur te asculta si pe tine. Daca chiar vrei sa cunosti pe Dumnezeu incearca sa faci voia lui.Cu cat suferi mai mult, cu atat stralucesti mai tare chiar daca tu nu vezi.Totul se face cu duhul roaga te mereu si incearca sa fi cum trebuie si duhul tau va creste.Cui ii place sa sufere? ...am ajuns sa cred ca asa este mai bine, incearca sa te bucuri de fiecare data cand ai o incercare in fata si sa multumesti ca asa cresti puternica...sunt sigur ca sunt mai multe de spus, daca mai ai intrebari putem sa mai vorbim.Ma bucur daca te- am putut ajuta

| FantassyyN a răspuns:

Cu placere happy

| Danielle18 a răspuns:

Salut. Totul depinde de tine. Fiecare are credinta sa, iar daca tu crezi in Dumnezeu si te rogi, sunt sigura ca te va auzi si te va ajuta, insa doar daca ti-ai pus o rugaminte care te va influenta pozitiv pe tine si pe cei din jurul tau happy