| mentholinks a întrebat:

V-a ascultat vreodata Dumnezeu rugaciunile? Ce i-ati cerut si ce v-a dat?

19 răspunsuri:
| Inferno a răspuns:

I-am cerut sa aduca ploaia si culmea a doua zi picura afara.
Coincidenta? Imposibil.

| Golyat18 a răspuns (pentru Inferno):

Da chiar ai facut asta?
rolling on the floor (m-ai facut sa mor de ras)

| Steregoi a răspuns:

Da, le-a ascultat pe cele conforme cu scopul sau. Pentru ca scopul lui Dumnezeu este acum ca oamenii sa fie testati pana ce mor fie buni fie rai, multe din rugaciuni sunt trecute cu vedera de El si neascultate si neimplinite. Eu ii cer lui Dumnezeu sa ma ajute sa fac voia lui si atat. Si ii multumesc pentru tot ce am. Nu-i cer lui Dumnezeu sanatate pentru se poate intampla sa ma imbolnavesc si sa mor si rugaciunea mea va putea ajunge o cursa pentru mine spre necredinta. Eu nu ma rog la moaste si nu pup moaste si mumii. Nu pup icoane si nu ma aplec inaintea lor. Nu fac matanii sau genuflexiuni. Nu tin ritualuri si traditii omenesti. Nu sunt superstitios.

| Nilsson a răspuns:

N-as vrea sa spun in public pentru ca sunt chestiuni personale, dar mi-a ascultat rugaciunile si uneori mi-am dat seama de acest lucru abia dupa mult timp dupa ce au fost implinite.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu, M-am rugat mult pentru ceva de familie cand eram foarte mica, mi-a dat si mie "raul" acela, si de la alti oameni, si de la familie. Si viata mea nu s-a schimbat deloc, ca si cum nici nu am trait toti anii astia, n-am facut si avut nimic altceva in viata, a ramas viata mea blocata la rugaciunea aceea.

| r3r3r3r3r3r3 a răspuns:

O surioara - exact cum mi-am dori-o. Nu m-am indoit nici-o clipa ca nu ar aduce-o asa cum imi doream caci mereu imi asculta rugaciunile iar cand nu mi le asculta sau intarzia in indeplinirea lor, avea un motiv bun, trebuie doar sa avem rabdare si sa avem grija ce-i cerem.

| r3r3r3r3r3r3 a răspuns:

Cauta intai Imparatia Lui Dumnezeu si neprihanirea Sa, si toate celelalte ti se vor da pe deasupra.

| Golyat18 a răspuns:

I-am cerut cand eram mic sa-i ia durerea de masea la tata, si culmea imediat l-am intrebat daca il mai doare si a zis ca nu.

| VictorFenrir a răspuns:

Nu ma rog la niciun zeu

| r3r3r3r3r3r3 a răspuns (pentru VictorFenrir):

Ghinionul tau - uneori trebuie doar sa crezi nu ca se va indeplini ce-ai cerut ci ca daca urmezi calea cea dreapta vei avea ce-ai cerut si pe deasupra.

| r3r3r3r3r3r3 a răspuns (pentru VictorFenrir):

Urmeaza pilda lui Iov.

| VictorFenrir a răspuns (pentru r3r3r3r3r3r3):

Doar crestinii stiu "calea cea dreapta" nu.i asa?

| r3r3r3r3r3r3 a răspuns (pentru VictorFenrir):

Nu, nu doar ei - descoper-o

| VictorFenrir a răspuns (pentru r3r3r3r3r3r3):

Poate nu vreau s-o descopar

| r3r3r3r3r3r3 a răspuns (pentru VictorFenrir):

Treaba ta, fiecare face ce vrea, pana la urma D-zeu nu obliga pe nimeni.

| VictorFenrir a răspuns (pentru r3r3r3r3r3r3):

Atunci de ce imi impui tu sa fac unele lucruri?

| r3r3r3r3r3r3 a răspuns (pentru VictorFenrir):

Eu doar iti recomand, tu alegi daca vrei sa urmezi sau nu sfatul meu.

| VictorFenrir a răspuns (pentru r3r3r3r3r3r3):

Ok,nu-l voi urma

| RoxanaY a răspuns:

Eu nici macar nu am cerut, am gandit, si mi-a dat mai mult decat am gandit vreodata.
Toate gandurile mele au devenit realitate. Important este sa avem ganduri bune.