| Tarzan1999 a întrebat:

Buna TPU
Lamuriti-ma si pe mine. Ce parere aveti despre crestinism, satanism si ateism?

7 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Sa luam niste exemple. Crestinismul produce exemplare ca პῆfἶῆἶནყ. Satanismul si ateismul produc oameni normali, care vor cauta dezinteresat sa fie mai bine pentru ei si pentru cei din jur, nu ca ar astepta vreo rasplata in viata de apoi. Cel mai important e ce lasi in urma, nu unde te duci dupa ce crapi. Restul e zgomot de fond.
P.S. Nu, satanismul NU are de-a face cu adorarea vreunui print al intunericului si alte timpenii.

| RAY a răspuns:

Crestinism = niste persoane care se vor a fi crestine dar in realitate sunt zero la capitolul empatie majoritatea,nu exista crestini si doar cu numele,crestinismul nu e o religie,iisus nu a facut religii

satanism =acelasi basme ca cele crestine nu vad vreo diferenta,acelasi lipsa de ratiune, logica

ateismul=cred ca este cea mai rationala si sincera viziune asupra lumii dupa cum vezi religiile fac mult lumii razboaie, atentate, ura, violenta, manipulare etc ateismul nu are legatura cu stiinta, ateismul inseamna a nu crede in zeii atat, esti ateu ca mine cand nu crezi in acelasi zeii in care nici unul dintre noi nu crede de exemplu zeus

| RAY a răspuns:

Crestine minciuna e pacat nu stiai? dovedeste ceea ce afirmi

| TrăieşteClipa a răspuns:

Din punctul meu de vedere sunt exact acelasi lucru.
Toate cele trei categorii cred in cai verzi pe pereti.
Dumnezeul biblic este o inventie.
Satana la fel.
Ateismul materialist este expirat de mult. Teoria evolutiei este adevarata partial.Stiinta oficiala ne minte la fel ca religia.
Evreii sunt la comanda.
Pe creduli ii prosteste cu religia, pe sceptici cu asa-zisa stiinta.

| drutzix a răspuns:

Ateism - ok.
Restul - credinte stupide fara dovezi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ateism, e bun rationalismul.
Satanism, e bun ocultismul.
Crestinism e bun misticismul.

| Silvianus a răspuns:

După părerea mea creștinismul este o fraiereală pentru naivi, satanismul un fel de boală, iar ateismul este logica.