| JustMeeLebee a întrebat:

voi ce parere aveti despre religia Penticostali?

Răspuns Câştigător
| hereo a răspuns:

Exact. Depinde de familie dar si de biserica unde merg,acum tu nu poti generaliza in halul asta si sa ii bagi pe toti in aceeasi oala.
Eu pana in prezent nu am intalnit nici un copil care sa spuna ca a tinut post (postul il tine cine vrea, iar in general oamenii maturi, iar postul nu inseamna sa nu mananci ci inseamna sa dai mancarea ta care ai fi mancat-o pe ziua respectiva la cei saraci, in fine asta e alta treaba)
Sa revenim la oile noastre, sunt si oameni care exagereaza cu 'credinta' lor Dumnezeu nu cere nimanui sa isi chinuie sufletul, copilul, mai ales sa il duca cu forta, daca nu vrea.
Ce mi se pare normal, este faptul ca fiind o familie de crestini e normal si logic sa iei copilul cu tine la biserica, insa cand e mare la fel de normal si logic mi se pare sa il lasi pe el sa decida daca vrea sau nu sa mearga la biserca.
Nu e bine sa il fortezi tocmai de aceea la neopretestanti botezul se face cand esti mare, caci asa este si Biblic, nesilit de nimeni din proprie vointa!
Din fericire sau poate din pacate nu am avut ocazia sa intalnesc familii care sa fie asa cum spui tu, mi-ar place sa discut cu ei despre aceste aspecte!
Dar daca e sa o luam asa in fiecare religie sunt familii care isi obliga copii sa mearga la biserica sau sa faca anumite lucruri.

68 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| morningstar a răspuns (pentru Bosorogul):

Pfff, asta-i gramatica de balta, nu-i asa? Si daca s-ar intelege ca 'dati dovada de oameni inculti/ dati dovada de a fi inculti' nu-i tot acelasi lucru? Cred ca am facut gramatica destui ani de zile ca sa ma corectezi tocmai tu. Asa ca incearca sa mai scrii pe la Trivia/ Amuzante, acolo ti-ar sta bine, tot esti de ras. Bye!

| PedoBarbie a răspuns:

O inutilitate ca fel ca celelalte.
Pe curând!

| 1q2w3e4r5t6y7u a răspuns (pentru JustMeeLebee):

Tu

| DyNo a răspuns (pentru JustMeeLebee):

Acea observatie era un "post-scriptum", deci era in afara subiectului.

| hereo a răspuns (pentru pisyca):

Vezi,tu nici macar o discutie nu esti in stare sa porti, deci nu stiu de ce te mai bagi in seama?
Pentru jigniri si injuraturi nu-ti trebuie scoala, astea se invata in familie si imi dau seama ce fel de familie ai avut tu "pisica" laughing
Ai auzit si tu de cuvantul "sectant"? Dar intereseaza-te ce inseamna "secta" prima data si apoi poate mai stam de vorba.

| Cristina_Aldea_1985 a răspuns:

Mai lasa-ma cu peticostali nu te da asa inteligent ca nu esti.Sunt satula de parveniti.

| EmmaLoLy a răspuns (pentru Qinz):

Ai mare dreptate..si eu m-am nascut in familie de penticostali
GBU