| cristiflori98 a întrebat:

Buna tuturor din nou,va explicam in anterioara întrebare despre situația tatălui meu,este încă internat si la vizite ne tot povestea de un vierme verde pe care-l vede pe acel perete de la ATI,peretele fiind gol. dupa care a zis ca vede o pisica care sta cu el,in pat sau langa pat și tot ii zice sa mearga de langa el si ce face pisica aia acolo,in condițiile în care nu exista nici o pisica la ATI, vreau sa îmi spună cineva ce inseamna, pentru ca internetul da n mii de răspunsuri, poate v-ati confruntat si știți. Mulțumesc frumos!

8 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Cred ca e un demon, demonii nu ne respecta voința. Ar trebui sa întrebe pisică care ii e numele, în Numele lui Iisus Hristos. Dacă vrea sa scape de prezente spirituale nedorite, ar trebui să-și vândă sufletul Mantuurorului Hristos, sa își ceara iertare de toate păcatele care ii apasă cinstiinta, sa mulțumească ca e iertat pentru ca a purtat pe cruce Mântuitorul Hristos toate păcatele lui, sa ierte și el toate persoanele care l-au supărat vreodată și apoi sa porunceasca acelui demon sa plece de la el în Numele lui Iisus Hristos, acolo unde îl trimite Iisus, pentru ca El ii aparține lui Hristos și nimeni altcineva nu are autorități asupra lui și demonul va pleca.

Răspuns utilizator avertizat
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

La ATI el este în stare de conștiință alterată, și nu poate face diferența între ceea ce îi livrează simțurile și ceea ce este proiecție spre exterior ale creațiilor propriului creier.

| Drake21 a răspuns:

Bine ca poate sa fie si caine, e diavolul ce sa fie

| cristiflori98 explică (pentru Drake21):

Ma gândeam și eu la asta initial, dar tot nu stiu ce inseamna chestiile astea.din ce cauza? Din cauza ca e la ATI si ce i se administrează ii provoacă delir?

| Drake21 a răspuns (pentru cristiflori98):

Daca e ateu e simplu: nu exista nimic, ii delireaza creierului, noi oamenii suntem singurii stapani ai lumii

| Drake21 a răspuns (pentru cristiflori98):

A 21a cerere de prietenie esti m ai speciala dar nu accept cereri de prietenie doar de casatorie

Răspuns utilizator avertizat