| ImiPlacMexicaniiXD a întrebat:

Un musulman poate intra in biserica creștina ortodoxa sau nu?

6 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Nu stiu musulmanii, dar evreii considera ca bisericile sunt temple idolesti si n-au voie-n ele.

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Poate sa intre, normal.
Interzice cineva cuiva, sa intre in biserica? happy
Este deschisa pentru oricine.

| CostinAlamariu a răspuns:

Da, poate

| Werrich a răspuns:

Pai pentru a o vizita sigur ca da, si crestinii merg la Moscheile din Turcia, in scop turistic.

| badpanda a răspuns:

Daca lasa afara camila, da.

| marinaru777 a răspuns:

De ce nu? La inceput cei care nu erau crestini aveau voie pana in momentul cand preotul zice,, cei chemati iesiti,,. Cei chemati face referire la cei care nu sunt crestini.