| teiube a întrebat:

Buna ziua HRISTOS A INVIAT am si eu o nedumerire si o frica ieri 4 mai dupa inviere pe la 2-3 nu stiu exact mi-a venit ciclul si vreau sa stiu daca e de rau eu ma gasdesc ca aceasta este o sarbatoare religioasa si in bisericanu ai voie sa intri cand esti la... si as vrea sa stiu daca e ceva de rau ca in zilele de paste sunt la... sper ca nu e rau va rog nu va bateti joc dau funda

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am fost aseara desi eu sunt pe stop. Ciclul e ceva natural de la Dumnezeu asa e facuta femeia nu ai ce face, nu mai asculta ce spun babele pe la colturi nu e pacat.

| Lizzu a răspuns (pentru anonim_4396):

Bravo, unsufletpustiu!

8 răspunsuri:
| Zenithf a răspuns:

Era ceva mai demult, cand nu existau atatea mijloace de igiena, si femeilor li se scurgea paraie pe picioare. Scuze ca descriu aceasta imagine atat de poetic, dar asta era realitatea acelor vremuri. Sangele era considerat necurat, si femeia normal ca avea nevoie sa se curateasca si sa intre in biserica doar dupa ce trecea perioada necuratiei. Era si un obicei sanitar, gandeste-te cate boli se transmit prin contactul cu sangele. Dar azi ai posibilitatea sa-ti pui tampon, ai si chiloti - ca pe vremea lui bunica nici nu stiau ce sunt aceia. Deci nu mai este un motiv real sa stai acasa.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Nu ai voie, si sotia mea este

| mihaitaLGP a răspuns:

Nu mai vreau sa traiesc pe planeta asta!
Ajung sa cred ca 6 oameni din 10 sunt batuti in cap.

| AwaZoh98 a răspuns (pentru mihaitaLGP):

rolling on the floor You are right!

| Thunderstruck a răspuns (pentru mihaitaLGP):

6 oameni din 10? Esti cam optimist.

| teiube explică:

Multumesc pentru raspunsuri nu as vrea sa cred ca e ceva rau un paste fericit si multumesc

| MarianAlexandru17 a răspuns:

Daca ti-a venit ciclul cum in perioada normala nu ai de ce sa iti faci griji, chiar daca aceasta sarbatoare a fost fix in aceea zi in care ti-a venit si tie, stai linistita.