| LorenaAnca a întrebat:

Am o vecina de 14 ani care mi-a zis ca nu e voie sa intri in biserica daca ti-a venit menstruatia. Nu prea stiu ce sa fac, deoarece trebuie sa imi vina si mie zilele astea si nu stiu ce sa fac pentru ca vreau sa ma duc de Paste la Inviere.

10 răspunsuri:
| Emmeii a răspuns:

Bună.
Dacă mergi la Înviere, poţi să mergi, doar să nu intri în biserică pentru că e păcat.
Văd că toţi spun că e o prostie, laughing da eu una aşa ştiu de la ai mei, că e păcat. anyway, întreab-o pe mama ta, nu ştiu.
E decizia ta. c:
O zi bună!

| ShadowGhost a răspuns:

Hey.Scuze ca intreb, dar vecina aia a ta e intreaga la minte? Eu una stiam ca nu e nici o problema, nu are legatura chiar.Eu spun sa te duci linistita.Nu iti bate capulwinking

| drogh a răspuns:

Du-te fara nicio problema. Daca tu vrei sa asisti la Paste la Inviere, de ce nu?

| Vans a răspuns:

De ce v-o dat Dumnezo menstruaţie dacă nu aveţi voie să-i păşiţi cu ea în casă?
Tare pus pe şotii îi...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu ar trebui sa crezi in toate minciunile. Unele sunt mituri cu adevarat. Poti sa mergi fara nici o problema :*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Haide bre, parcă te-ar căuta popa sub fustiță.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu mai crede toate prostiile astea. E prima data cand aud asa ceva, menstruatia e ceva firesc in viata unei fete/femei, atunci de ce sa ii interzici sa intre in biserica?
De fapt asa s-ar explica de ce la biserica se duc aproape numai babe, ca de, ele nu auhappy
Nu iti face griji, du-te la biserica linistita, tu pari o fata inteligenta, nu mai crede toate vecinele astea ale talehappy

| LorenaAnca explică:

Totusi,voi ati mai auzit asa ceva? V-a mai spus cineva asta?

| Iasmiiinaaa a răspuns:

Naah..Nu ai voie sa intri in biserica daca ti-a venit menstruatia dar ai voie sa stai afara sau in pridvor..deci daca vrei sa faci asta du-te!