| Ioanadaniela23 a întrebat:

Buna ziua ...sunt crestin ortodox ...si as vrea sa ma trec la catolicib..stiti cum se procedeaza?

5 răspunsuri:
| costis a răspuns:

Pui o cerere la Papa.

| danay72 a răspuns:

Ar fi bine ca în primul rand sa studiezi atent Biblia, apoi vei putea lua o decizie, cunoscând punctul de vedere a lui Dumnezeu.

| ania a răspuns:

Cel mai important este să cultivi o relație de intimitate cu Dumnezeu, nu cărei confesiuni îi aparții.

| Tr?ie?teClipa a răspuns:

Este primul pas pe calea trezirii spirituale pe care poate sa-l faca un ortodox.
Discuta cu un preot catolic.
O sa ai numai avantaje. Orice costa mai putin de 10 ori.
Plus ca inmormantarile la catolici se termina odata cu ingroparea mortului.
La ortodocsi la 9zile, la 40 de zile, la 3luni.la 6 luni, la 9 luni, la un an si apoi in fiecare an pana la 7 preotul cere bani pentru pomeniri, coliva colaci si ceva vin.
Daca ai doi sau mai multi morti in familie preotul nu este de acord sa le faci simultan ca nu mai are profit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine ai încerca să studiezi și tu creștinismul și să începi să realizezi că nu este decât un program de manipulare și spălare pe creier.
http://crestinismulexpus.blogspot.ro/