| CCristina77 a întrebat:

Bună ziua! Vă rog dacă îmi puteți răspunde. Locuiesc într-o casă din Belgia, iar în podul casei au fost găsite lucrurile astea. Aici a locuit o bătrană care a murit în decembrie în jurul vârstei de 90 de ani. Știe cineva pentru ce vrăji au fost folosite? Atașez linkul pentru vizionarea fotografiilor:

https://imgbox.com/gallery/edit/TvfqNmif76/BLkQgQ3bur8CV Y4Z

7 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu rezultă că au fost folosite pentru vrăji.

| Hyperion7 a răspuns:

Nu știu dacă o fi vorba de vrăji sau ceva, încă pentru liniștea ta, poți sfinți casa

| Drake21 a răspuns:

Cred ca sunt ornamente cumparate din anumite locuri ca amintire

| Drake21 a răspuns (pentru Drake21):

E m ai ciudati belgienii

| Drake21 a răspuns (pentru Drake21):

O fi fost baba o admiratoare a cruciadelor, ce cruce mare are in pod

| Drake21 a răspuns (pentru Drake21):

Sau a Rapidului

| wlasceanu3243 a răspuns:

Cauta supozitoare sfintite pentru linistea ta.