| Ani1233 a întrebat:

Ca fiecare dintre oameni, si tu ai primit anumite daruri de la dumnezeu.stii care sunt ele? ce asteapta Dumnezeu sa faci cu aceste daruri|?

Răspuns Câştigător
| PorumbRodica1965 a răspuns:

Da, VIATA este un dar de mare pret, Dumnezeu ne-a creat din iubire, si trebuie sa-i raspundem la actul sau de generozitate, lasandu-ne modelati de el, pentru a infaptui vointa sa. Sfintind NUMELE sau, am primit iubire, sa dam iubire de sacrificiu.

10 răspunsuri:
| William a răspuns:

Ba nu-ti mai face temele pe TPU.

| Hombre a răspuns:

Multe daruri ne-a dat, sa batem matanii, sa ne rugam, sa spunem rugaciuni, sa pupam moaste, sa ne târâm in genunchi ca idiotii etc. Le-am returnat sa se spele cu ele pe cap.

| Zenithf a răspuns:

Darul lui Dumnezeu este viata, cu oportunitatile ei. Daca nu ne folosim de aceste oportunitati, El ne va zice: "Mi-a fost sete si nu mi-ati dat sa beau...".

| danay72 a răspuns:

Ne-a inzestrat cu multe calitati, iar El se asteapta sa le folosim pentru ai fi placuti si a ne ajuta semenii.

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Da stiu, si asteapta sa intorc sufletele de la ratacire

| sublime89 a răspuns:

Eu nu stiu de unde ai tras tu concluzia ca oamenii primesc "daruri" de la acest zeu. Cum poti vorbi din astea? Si copiii africani saraci si muritori de foame au primit "daruri"? Spune-mi unul.

| CeViataDeRahat a răspuns:

Sa scrii corect! laughing)
Acum fara gluma, ce asteapta Dumnezeu din partea noastra nu v-om sti niciodata dar daca te rogi cred ca este suficient, pentru ca-ti vei primii raspunsul prin rugaciune!

| sabin89 a răspuns (pentru CeViataDeRahat):

"nu v-om sti niciodata dar daca te rogi cred ca este suficient, pentru ca-ti vei primii raspunsul" - Crezi ca tu scrii corect? Scrii v-om in loc de vom si primii in loc de primi; si nu pui virgula (sau punct) dupa niciodata...

| Esperança a răspuns (pentru CeViataDeRahat):

Ce tare ai fost laughing dar la cine te-ai referit, la ea sau la "tin-e"hee hee

| CeViataDeRahat a răspuns (pentru sabin89):

Se pare ca am comis-o si eu! big grin Scuze!