| gingergirl1 a întrebat:

Ca sa intru la un liceu teologic trebuie sa aduc ceva un document cu recomandarea bisericii? si am auzit ca trebuie sa dau proba din Religie,adica Biblie(in fine, cred ca intelege-ti voi laughing E adevarat sau in fine stie cineva pasii? Trec clasa a 8a dar vreau sa ma pregatesc de pe acum prin alegerea unui liceu si etc happy

7 răspunsuri:
| CristiB93 a răspuns:

Dar de ce ai alege un liceu teologic, iti place religia sau care e motivul?

| gingergirl1 explică (pentru CristiB93):

Sti eu nu sunt ortodoxa sunt baptista si ma rog nu stiu ce se face la liceul unde as vrea sa dau(in fine, am 2 variante) De fapt e ca orice liceu doar cred eu se pune accent mai mult pe religie(a mea) Nu de alta dar cand vad ce e in liceele din ziua de azi... droguri, tigari si etc acest(sau aceste licee sunt mai acceptabile, sti? Plus de asta baietii sunt mai ok laughing smug
In fine, nu cred ca ai inteles ceva dar m-ai intrebat...

| CristiB93 a răspuns (pentru gingergirl1):

Am inteles, te duci la un liceu teologic, dar nu la ortodocsi ci la baptisti, ai dreptate ca e urat prin licee in ziua de azi iar daca vrei sa te feresti de astea inseamna ca esti o fata cuminte happy cam rar in iua de azi. Ia un pupic pentru asta kiss

| Flydream a răspuns:

Eu am facut seminarul teologic..Iti trebuie recomandare de la preotul paroh. Apoi o sa dai proba la muzica, sa-si dea seama cei din comisie daca ai simtul ritmului.

| robby212 a răspuns:

Da, iti trebuie recomandare de la preot si nu mai imi amintesc ce alt act de la Biserica!
O sa dai 2 probe, una scrisa si o proba muzicala.Intreaba preotul paroh sau pe cineva care a trecut prin asta...Aici sunt foarte multi atei care, probabil vor doar sa te incurce.
Numai bine, Doamne ajuta!

| Silviuloan a răspuns:

Eu stiu ca probele la liceele vocationale s-au dat...
Dar mai poti sa dai...
Si daca vrei sa te duci la seminar mai intai ia un pliant cu temele de religie, invata-le, invata rugaciunile si apoi te duci sa dai probele.Pe acel pliant scrie si ce trebuie sa ai la dosar... Asa este la noi.

| alexshobyx a răspuns:

Ai grija sa nu dai proba din limba romana, ca acel "intelege-ti" te-ar pica la orice examen.