| M25M a întrebat:

Cam ce parere aveti de organele create de imprimante din doar cateva celule preluate de la pacient? Ne jucam de-a zeii sau e un demers benefic al stiintei? As dori sa aflu mai mult parerea credinciosilor, indiferent de religie, dar oricine e binevenit sa raspunda.

10 răspunsuri:
| sublime89 a răspuns:

Normal ca e un demers benefic al stiintei. Sa creezi organe in laborator e ceva extraordinar. Sa vad ce religie poata sa faca asa ceva, ca ei tare se lauda cu miracole.

| M25M explică (pentru sublime89):

Unii inteleg prin miracol "aparitia" fetei lui isus pe paine prajita.

| NOname a răspuns (pentru M25M):

...sau cruci în cartofi.hee hee

| DarkOrbitMoon a răspuns:

Adevarul e ca eu nu ma joc de-a zeii, eu sunt o adevarata zeita.
Uite ce melodie frumoasa.
https://www.youtube.com/watch?v=0R308aYVMOg

| Ben00 a răspuns:

Oamenii doar se folosesc de un proiect existent.

| M25M explică (pentru Ben00):

Bine..accept, oarecum. Dar e benefic sau nu?(din punct de vedere religios)

| Ben00 a răspuns (pentru M25M):

In crestinism cred ca primeaza salvarea omului. Nu-s la curent cu organe create de "imprimante", n-am auzit. Insa stiu ca multi asteapta un transplant.

| AdiTorrent7 a răspuns:

Omul doar manipuleaza materialul genetic. El nu devine creator.

| M25M explică (pentru AdiTorrent7):

Hmmm... Dumnezeu s-a folosit de tarana si apa pentru a creea omul, iar oamenii de stiinta folosesc celule pentru a creea un organ intreg. Nu crezi ca e acelasi lucru, nu s-au folosit de ceva pentru a face altceva? Ori ambele parti manipuleaza ori ambele parti au creat.

| ggghhghgh a răspuns:

Eu nu sunt credincios sau mai degraba nu sunt adeptul crestinismul dar totusi cred ca a fost planificat momentul conceperii dar nu de o zeitate neprihanita si preasfanta si de o forma de viata mult mai inteligenta.Mi se pare normal sa avansam stiintific vorbind, daca nu am fii avansat deloc acum nu mai eram aici! Gandeste-te intr-un univers infint de posibilitati poate suntem propria noasta creatie. Oricum nu exista zei doar fiinte mai mult sau mai putin civilizate totul in lumea asta e din ce in ce mai calculat.Stiinta e benefica gandeste-te ca noi credeam ca pamantul e plat si la credinciosi la cazut bala din gura cand au aflat ca nu e.mai noi papa recunoaste ca Dumenzeu poate a creat si fiinte extraterestre ce sa fac saracu daca s-a cam dus smecheria tot tine saraca de 2000 de ani. FUNDA?