| AvalohAlyn a întrebat:

Cam in cat timp as putea citi si studia toata Biblia?

Răspuns Câştigător
| R0R0 a răspuns:

Depinde de cat citesti intr-o zi.
Iti poate dura si un an.(sau mai mult)

| AvalohAlyn explică (pentru R0R0):

Tu ai citit-o pe toata?
big grin

| R0R0 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Nu toata.
In ultima vreme nu prea am timp.Dar cand o sa am o voi termina.

| AvalohAlyn explică (pentru R0R0):

Succes.
Noul Testament e mai usor de citit.happy Si mai recomandat cred.

| R0R0 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Ok.
Bafta si tie!batting eyelashes

| AvalohAlyn explică (pentru R0R0):

happy Cati ani ai? Daca nu te superi ca te intreb.
Am uitat.

| R0R0 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

15.
Nu ma mai supar.

| AvalohAlyn explică (pentru R0R0):

Okey.Multi inainte!

| R0R0 a răspuns (pentru AvalohAlyn):

Si tie.

10 răspunsuri:
| VelaJohnny a răspuns:

Studiul ei nu are sfarsit, crezi ca daca ai citit-o odata e suficient? happy
Matei 6:33 „Continuaţi să căutaţi mai întâi regatul şi dreptatea Sa" - e un proces continuu care nu se sfarseste imediat.
Ioan 17:3 „Aceasta înseamnă viaţa veşnică: să asimileze cunoştinţă despre tine, singurul Dumnezeu adevărat, şi despre cel pe care l-ai trimis tu, Isus Cristos."
1 Timotei 4:15 „Meditează la aceste lucruri, lasă-te absorbit de ele, pentru ca progresul tău să fie clar pentru toţi"
1 Tesaloniceni 5:17 „Rugaţi-vă neîncetat! "
Nicaieri nu vei gasi in Biblie sa spuna, legat de lucrurile spirituale ca sa le facem odata odata pentru totdeauna si sa ne oprim acolo.
Proverbe 2:1 Fiul meu, dacă vei primi cuvintele mele şi vei păstra poruncile mele ca pe o comoară, 2 pentru ca urechea ta să dea atenţie înţelepciunii şi să-ţi pleci inima la discernământ, 3 dacă apoi vei striga după pricepere şi-ţi vei înălţa glasul după discernământ, 4 dacă vei continua să le cauţi ca pe argint şi vei continua să umbli după ele ca după nişte comori ascunse, 5 atunci vei înţelege teama de Iehova şi vei găsi cunoştinţa despre Dumnezeu.
Psalmul 1:1-3 „Fericit este omul care nu urmează sfatul celor răi,
care nu stă pe calea celor păcătoşi
şi nu se aşază pe scaunul celor batjocoritori,
 2 ci îşi găseşte plăcerea în legea lui Iehova
şi zi şi noapte citeşte în şoaptă din legea lui.
 3 El va fi ca un pom sădit lângă nişte pâraie,
care îşi dă rodul la timpul lui
şi al cărui frunziş nu se veştejeşte.
El reuşeşte în tot ce face."
Psalmul 119:97 „Ce mult iubesc legea ta!
Toată ziua meditez la ea."
Psalmul 119:111 „Mi-am însuşit aducerile tale aminte pe timp indefinit,
căci sunt bucuria inimii mele."

| Andreeev a răspuns:

Studiaza Coranul prima data.