| i86e2 a întrebat:

Când a apărut religia?
E după cum spune Voltaire, că "religia a apărut când primul hoț a întâlnit primul prost"? happy

Răspuns Câştigător
| Urpaniel a răspuns:

Prefer să cred că religia a apărut când a apărut primul scriitor de basme.

3 răspunsuri:
| Danielcristian a răspuns:

Citeste biblia si vei gasi raspunsul, pe care, il cautati.

| Dumnezău a răspuns:

Cand niste evrei hazlii au descoperit ca,singular,credinta intr-un Dumnezeu,un oarecare deism,daca vrei sa il numim asa,e pro-bono, apoi realizand ca prin crearea unui set de dogme riguroase si bine puse la punct, cazul nu mai este pro-bono ci unul, permite-mi, pro dinero.Mucho dinero.

| charonmario a răspuns:

Bine ma tu ghidul tau sa fie Voltaire numa ca voltaire nu te poate duce in cer pui niste intrebari de mai mare rasul ma mie imi e si rusine cand citesc ce aberatii poti sa scrii