| GoldandSilver a întrebat:

Cand credeti ca viata se va schimba radical? Adica cand va disparea illuminatii?

12 răspunsuri:
| William a răspuns:

Cand va veni sfarsitul lumii.

| Inferno a răspuns:

Ai ramas in urma, Illuminati a disparut in 1786 noi ne aflam in 2013.

| GoldandSilver explică (pentru Inferno):

Illuminati inca mai exista nu vezi ca conduc lumea?

| OOOLEOOO a răspuns:

Cand vom avea destui lideri care sa ne invete prin puterea exemplului nu prin cuvinte.

| Thunderstruck a răspuns:

Nu exista illuminati.

| Exilee a răspuns:

Ce intelegi prin viata ''schimbata radical''? Teoretic, daca vrei ca lumea sa se schimbe, fa schimbari in propria ta lume. ( Neale Donald Walsch).
Viata noastra se va schimba radical la Judecata Universala. Banuiesc ca la acest fapt faceai aluzie. In alt caz, nu mai gasesc nico etica.

| HueyFreeman a răspuns:

Atunci cand vei face ceva in legatura cu ea.

| PreaDulcePreaFin a răspuns:

Cand vor disparea crestinii, e doar parerea mea, prostia asta de religie inhiba mult mult, dorinta de cunoastere, cred ca dupa disparitia crestinismului, lumea se va schimba, in bine sau in rau, nu stiu, si oricum nu e treaba mea pentru ca probabil eu nu voi exista cand lucru acesta se va intampla

| BlackSulphur a răspuns:

If you ask on TPU about illuminate, you're gonna have a bad time!
Altfel zis, nu te baza pe ce viseaza astia.

| Mikhtarian a răspuns:

Atunci cand Iisus va reveni.

| BlitzkriegJack a răspuns:

Cand n-o sa mai stau cu parintii. Cu illuminati n-am nimic, parintii mei sunt cei care ma obliga sa mananc ciorba la pranz.

| Hikarie a răspuns:

Pentru a schimba lumea avem nevoie de asa zisa "nevoie de cunoastere". Trebuie sa cautam, sa cercetam si sa aflam cat mai multe lucruri. Numai atunci vom putea schimba lumea.
Nu cred ca asta are vreo legatura in mod special cu Illuminatii sau cu disparitia acestora.
Atata vreme cat multi au in cap numai "Crede si nu cerceta" lumea va ramane in acelasi stadiu in care e acum sau chiar mai rau.