| Lyndsey a întrebat:

Cand e cel mai potrivit moment pentru a avea o relatie cu un baiat? Dupa parerea vostra este pacat sa ai un iubit din adolescenta?

Răspuns Câştigător
| SaveTheNature a răspuns:

Poti avea relatie cu un baiat la orice varsta cu conditia sa ai in gand sa te casatoresti cu respectivul.
Daca nu esti suta la suta sigura ca te casatoresti cu el nu-l saruti, nu va ganditi la prostii.
Depinde ce ai in minte. Daca iei un baiat doar pentru placere e pacat. Daca il iubesti si vrei sa-l ai toata viata il poti saruta.
Dupa parerea mea personala cred ca pe la 16 ani ar fi ok.

11 răspunsuri:
| Wehrmacht a răspuns:

Pacat este sa fi prost si sa asculti de altii.

| NOname a răspuns (pentru Wehrmacht):

*Păcat este să fii prost şi să asculţi de alţi proşti.

| RAY a răspuns:

Relatie fi serios prietenie poate

| besleaganicolaecosmin a răspuns:

Nu e pacat, dar contactul sexual sa aiba loc dupa nunta

| oprescudorin11 a răspuns:

Cel mai bun moment sa ai o relatie este atunci cand simti asta, cand iti place cu adevarat partenerul.Ca sa nu zic mai mult, sa-l iubesti.

| ErrorFound a răspuns:

1.Oricand din adolescenta(dar mai mult de 15 ani zic eu).
2./iubita in cazul baietilor-nu, nu este, de ce ar fi? Chiar si din punct de vedere religios.

| Moisie a răspuns:

Atunci cand esti destul de matura sa intelegi ca mai important decat baietii este pregatirea pentru viitorul tau!
Da este un pacat mare si nu numai in sens religios ci si unul al unei mari prostii.
La adolescenta trebuie sa te intereseze cu totul altceva decat baietii, si anume pregatirea ta pentru viata.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Cand e cel mai potrivit moment pentru a avea o relatie cu un baiat? "
Cand intelegi conceput de-a avea o relatie.
"Dupa parerea vostra este pacat sa ai un iubit din adolescenta?"
In opinia mea pacatul nu exista.

| tango a răspuns:

Sa iubesti si sa fi iubita nu este pacat.

| Amivedeta5 a răspuns:

Pe la 18-19 ani cred ca e cel mai bine!

| Florynake2012 a răspuns:

Nu nu este vreun pacat stai linistita. Dragostea poate fi de la o varsta de 16-17 ani cand o poti intelege cand o poti simti cu adevarat.