| anonim_4396 a întrebat:

Cand faceti omleta ziceti ca mancati gaini?

* sunt curios cati intelegeti unde vreau sa bat.

13 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

De fapt mancam "menstruatia gainii", mai pe intelesul tuturor!hee hee
Oul = ovul nefecundat!

| Mădă0611 a răspuns:

Bati cumva avortul? Embrionul e deja persoana, cica. Noua ne-a zis popa ca folosirea prezervativelor sau anticonceptionalelor e pacat pentru ca nenea limbric, cel plecat, e deja om, deci are suflet, asa ca il omori folosind ce ziceam mai sus, deci, omori un om. thinking
Cati copii morti sunt prin canale sau tufisuri..., clar, nimeni nu pupa raiul.

| anonim_4396 explică (pentru Mădă0611):

Ma multumesc si cu o persoana care se prinde.

[:smiley care bate din palme:]

| steve91 a răspuns (pentru Mădă0611):

1. Ceea ce ai spus e incorect, desi nu esti departe de adevar. Embrionul (spermatozoid + ovul) este deja om, nu spermatozoidul singur.
Argumentul fundamental pe care se sprijina aceasta invatatura a Bisericii este aceea ca Fiul lui Dumnezeu Si-a asumat firea umana, adica a devenit om, la Buna Vestire (si nu la Nasterea Sa, cum ar putea crede unii).
1. Apropo, foloseste cuvantul "preot", e mai corect. "Popa" e forma populara, iar tu nu pari sa fii o taranca neinvatata...

| milan9 a răspuns:

Faci aluzie la faptul că nu ai habar de embriogeneză happy
Când faci omletă eşti în aceeaşi situaţie cu cel care mănâncă icre.

Dar să-mi spui când te apuci să mănânci ouă clocite, pentru că deja vei fi început să "mânânci găini", cum spui tu!

Deci nu se întâmplă aberaţia la care te gândeai tu!

| milan9 a răspuns:

În cazul oălor pe care le mănânci tu, embriogeneza nu este încă declanşată (transfer de gene, crearea fiinţei distincte), cel puţin aşa presupun... (pentru că în schimb, ouăle clocite sunt în procesul unei embriogeneze în desfăşurare)!

Cazul princilor nenăscuţi nu se compară nici cu ouăle (ovule ale găinii), nici cu spermatozoizii (simple celule vii dar neânsufleţite, purtătoare de material genetic), deoarece princii nenăscuţi au deja suflet, reprezintă deja un organism FORMAT ca INDIVIDUALITATE DISTINCTĂ dar încă aflată în PLIN PROCES DE DEZVOLTARE...

| ErrorFound a răspuns:

Da, mancam pui de gaina, si?

| Maxim96 a răspuns:

Mancam oua de gaina.

| Ben00 a răspuns:

Simpla, cu sunca, cu branza edam? Intelegi unde vreau sa bat?

| PisicutzaCenusie a răspuns:

Nu imi dau seama e vrei sa spui!

| andri22 a răspuns:

Cand scrieti injuraturi pe TPU sunteti ignoranti si acuzati

| anonim_4396 explică (pentru andri22):

Ce legatura are raspunsul tau cu intrebarea mea?