| NoWhere a întrebat:

Cand spuneti Dumnezeu la ce anume va referiti?

8 răspunsuri:
| fratiikaramazov a răspuns:

La Sfanta Treime: Dumnezeu Tatal, Fiul si Sfantul Duh. happy

| Toluk19 a răspuns:

El este Tatal care mea dat putere in burta mamei mele! Si IL voi purta mereu in suflet! Eu mam nascut de 7 luni si eram foarte bolnav, eram bolnav de cap, aveam boala sudorghi si mai multe boli care eu putine le stiu, medicii au spus ca nu am sanse sa fiu in viata, dar dupa trei luni in coma eu mi-am revenit dar si bolile au trecut fara medicamente peste nu stiu cit timp dar au trecut fara urme! Medicii au spus ca nu se poate asa ceva!
Sudorghi este o boala care te apuca chirceii foarte des! Eu ca aveam 7 luni ginditiva ce durere? Drept ca nuni aduc aminte ce durere am avut! Dar stiu ce durere e atunci cind te apuca un circel!
Iisus care este medicul suprem care vindeca si nu lasa urme m-a pus pe picioare si pot acum sa rasuflu si pot sa rostes Numele Lui Iisus! Slava Lui in veci!

| Crisis a răspuns:

Eu cand aud de Dumnezeu mi-l imaginez pe cel crestin, un nene cinic inventat de oameni. Eu sunt agnostica si prefer denumirea de "creator" cand ma refer la o energie supranaturala.

| adyth a răspuns:

"Dumnezeu"este doar un generic.
Pentru mine reprezinta o forta omniprezenta, se regaseste peste tot si in interiorul fiecaruia dintre noi.
As gresi sa spun ca sunt religioasa. Nu, nu sunt, avand in vedere tiparele care se aplica. Eu percep in felul meu religia in care m-am nascut, nu as schimba-o dar nu sunt de acord cu absolut toate detaliile din ea. Fiecare percepem lucrurile in felul nostru. De aceea suntem diferiti, unici. La fel si viziunea despre divinitate.E un subiect destul de controversat. Iar existenta si forma acestui fenomen depinde de fiecare. Cand eram mica mi-l imaginam ca pe un bunic batran cu barba alba si lunga. Cred ca imaginea asta este familiara tuturor, nu? happy Insa acum pentru mine este...as spune chiar, ca un prieten care te ajuta sa iti folosesti si celelalte simturi si abilitati. Gen, sa ai speranta, sa visezi...sa ai rabdare si, sa crezi. Si religia are rostul ei. Insa fanatismul e o prostie grosolana.

| Archdaemon a răspuns:

La personajul imaginar din Biblie care nu exista

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

La Creator! La Cel ce a facut totul si sub conducerea lui se afla totul!

| JustAdda a răspuns (pentru anonim_4396):

Aste ne face pe noi "angajatii" lui?
gandeste-te bine la ce spui happy

| anonim_4396 a răspuns (pentru JustAdda):

Nu, desigur ca nu! Doar ai vointa, tu alegi si in functie de alegerea ta traiesti!