| FastAndRelaxed a întrebat:

Cand tin catolicii slujbele? dimineata sau dupa-amiaza? Si se poate ca de exemplu o biserica sa tina slubele dupa-amiaza spre seara(da nu prea le am cu religia) dau funda oricum.

Răspuns Câştigător
| oprescudorin11 a răspuns:

Daca te referi la Lithurghie, este slujba esentiala la Crestini, o tin ca si Ortodocsii dimineata, dupa ora 9.00.
Slujbele la Ortodocsi se tin la manastiri si biserici importante dimineata, dupa amiaza si seara. Dimineata se numeste Sf. Lithurghie, dupa amiaza se numeste Vecernie iar seara se numeste Utrenie.La catolici nu stiu daca se tin mai mult decat dimineata, caci sunt Ortodox. Posibil ca si la ei sa fie (doar in manastirile lor ceva asemanator).