| ForJesus a întrebat:

Cand vrea, Dumnezeu se poate lipsi de noi, DAR NOI ne putem lipsi de mila și dragostea SA?

Răspuns Câştigător
| Esperança a răspuns:

Eu sunt Viţa, voi sunteţi mlădiţele. Cine rămâne în Mine, şi în cine rămân Eu, aduce mult rod; căci despărţiţi de Mine, nu puteţi face nimic.
Ioan 15:5

13 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Nimic de pe acest pamant nu poate sa compenseze cu dragostea Lui.Nu as renunta la dragostea Lui pentru nimic in lume.Cine ne va despărţi pe noi de dragostea lui Hristos? Necazul, sau strâmtorarea, sau prigonirea, sau foametea, sau lipsa de îmbrăcăminte, sau primejdia, sau sabia?

| Esperança a răspuns:

O inima rea si necredincioasa desparte omul de Dumnezeu!

| Woodenpints91 a răspuns:

Noi ne putem face nevoile pe mila şi dragostea sa.

| Toluk19 a răspuns (pentru Woodenpints91):

Ateilor cum sa mai credeti in Dumnezeu daca voi nici nul cautati?
Iisus spune > cine ma va cauta ma va gasi

| Woodenpints91 a răspuns (pentru Toluk19):

Ar trebui să fie?

| ForJesus explică (pentru Woodenpints91):

Domnul Isus a murit și pentru tine! Isus te iubește!

| Woodenpints91 a răspuns (pentru ForJesus):

I-am cerut eu să moară pentru mine?

| Shinto a răspuns:

FALS. Dumnezeul Cel ce s-a rastignit pe Cruce din dragoste pentru noi si pentru ispasirea pacatelor noastre NU se poate "lipsi" de noi. Hristos n-are pe nimeni de pierdut. Rascumpararea a fost prea scumpa... Noi, insa, suntem cei care, de multe ori renuntam la El, si incercam sa traim pe cont propriu. Trist, dar adevarat...

| saharazanss a răspuns (pentru Shinto):

Auleu mi-au dat lacrimile

| Shinto a răspuns (pentru saharazanss):

E bine... poate printre acele lacrimi Il vei zari si tu pe Dumnezeu, vreodata.

| ForJesus explică (pentru saharazanss):

Mai bine sa-ti dea acum lacrimile decât sa plângi pe vecie!