| 220V a întrebat:

Care a fost incantatia spusa atunci cand dumnezeu l-a creat pe om?
P.S. Vreau sa creez si eu o lume magica, dar sa fie perfecta, cu ca cea creata de dumnezeu.

Răspuns Câştigător
| Thunderstruck a răspuns:

Fara supararea, dar cu siguranta era sarcastic.Probleme serioase cu capul are cel care crede intr-o carte de 2000 de ani care prezinta un zeu al evreilor, in loc sa cerceteze ce descopera oamenii de stiinta din ziua de azi.

30 răspunsuri:
| venusdoom a răspuns:

2 posibilitati: boli mintale sau un soi de drog. It your choisedevil

| 4b a răspuns:

Aci nu exista perfectiune...

| niku93 a răspuns:

Tpu.ro/religie = Categoria unde ateii spun lucruri tampite!

| LetsPutASmileOnYourFace a răspuns:

Nu cred ca a spus vreo incantatie. Dar oricum, ultima parte cu crearea une-i lumi noi, imi place! Vreau sa fac si eu un lucru asemanator, dar eu nu vreau sa creez o NOUA lume, vreau sa o refac pe aceasta. Vreau sa schimb lumea, oamenii, ideile, sa zdrobesc manipularea... Si asa mai departe! Mult noroc happy! Peace&Love.

| 220V explică (pentru LetsPutASmileOnYourFace):

Anonim8Girl, impreuna putem schimba lumea, asa de neinsemnati cum suntem, hai sa zdrobim impreuna orice forma de manipulare...

| 220V explică (pentru LetsPutASmileOnYourFace):

Ce zici, putem face chestia asta, vrei, vorbesc serios?

| LetsPutASmileOnYourFace a răspuns (pentru 220V):

Da, ti-am lasat un mesaj, pentru acceptarea schimbului de id-uri.

| 220V explică (pentru LetsPutASmileOnYourFace):

Ti-am lasat id-ul la mesajewinking

| a3e6u9 a răspuns (pentru LetsPutASmileOnYourFace):

Luați-mă și pe mine, dăm de un menage a trois. big grin

| LetsPutASmileOnYourFace a răspuns (pentru a3e6u9):

Daca iti arde de glume, du-te da-i o tura prin WC.

| a3e6u9 a răspuns (pentru LetsPutASmileOnYourFace):

Am înțeles acum, voi vreți să schimbați lumea fără să aveți simțul umorului. Va fi o lume cam plictisitoare. Succesuri! tongue

| LetsPutASmileOnYourFace a răspuns (pentru a3e6u9):

Nu! Iubesc umorul. Pana si cand plang, tot glumesc. Cand se vorbesc chestii de gen, si cineva face o gluma, suna precum ie-i peste picior aceea idee. Scuze daca am judecat inainte sa spun. Peace&Love!

| Mădă0611 a răspuns:

Stiu doar ingredientele: dulce, acrisor si ceva fermecator, nu tin minte sa fi zis ceva thinking

| Miauti a răspuns (pentru Mădă0611):

Da ai dreptate! dar e formula pentru om. iar lui 220V ii trebuie o lume magica... si ce "ceva fermecator"? o gagica cu aripi sau ceva de la WC?

| 220V explică (pentru Mădă0611):

Nu vrei sa ma ajuti sa facem impreuna o lume noua, o lume mult mai buna decat asta?

| Mădă0611 a răspuns (pentru 220V):

Ba da, insa nu stiu formula pentru "prepararea" lui Captain Planet, Superman, Sailor Moon & co. sad

| 220V explică (pentru Mădă0611):

Nu-i nimic, ne facem noi propii super-eroi, inventam in totalitate ceva nouwinking

| 1libercugetator1 a răspuns:

Nici una pentru ca nu exista

| GRs a răspuns:

Abra cadabra, hocus pocus, creatus homulus sapiens.

| Qinz a răspuns:

La inceput a fost cuvantu, sa facem om dupa chipul si asemanarea noastra.
Nu a facut nici o incantatie, el doar a zis sa fie, si a fost, Dumnezeu dupa cum vedem poate sa-si expuna imaginatia lui in realitate, dar imaginatia lui se bazeaza pe informatia lucrurilor care le stia deja, si care erau in mintea lui, si le-a expus in realitatea in care traim noi acum.

| Ghost89 a răspuns:

Probleme serioase cu capul? Crezi ca un simplu OM poate creea o lume NOUA? Voi, copii din ziua de azi va uitati la prea multe prostii. Vampiri, varcolaci, vrajitori. Nu a spus nici-o incantatie Dumnezeu. Nu era ruda cu Harry Potter. Citeste Biblia, sa te clarifici mai bine.

| 220V explică (pentru Ghost89):

Eu sunt copil prost, dar tu daca ai un prieten imaginar ce inseamna, ca esti retardat?

| Ghost89 a răspuns (pentru 220V):

In primul rand,nu te-am jignit, asa ca ai grija. In al doilea rand, nu am prieteni imaginari. Iar in al treilea rand, raspunsul tau deviaza clar de la subiect. In loc sa pierzi vremea aiurea pe TPU sau internet, ia Biblia, citeste-o, si invata sa te comporti.

| Ghost89 a răspuns (pentru Thunderstruck):

Nu era sarcastic,se vedea ca jigneste. Si,sa o zic pe sleau,nu sunt un om religios deloc. Zic doar sa citeasca ceva,nu sa faca afirmatii idioate,sau sa puna intrebari stupide,gen "cum pot creea o lume"? Da. poti creea o lume,dar nu reala,ci in WOW sau alte tampenii. Recunosc,nu cred in Dumnezeu,nu cred in Sfarsitul Lumii, nu cred in destin, miracole, si alte chestii. Cred doar in prezent, in mine. Atat.

| 220V explică (pentru Ghost89):

Deci tu esti bunul samaritean care nu vrea nici un fel de violenta sau jignire, dar ai sarit imediat la gatul meu cand am spus o porcarie? Hmmm, ciudat...

| Ghost89 a răspuns (pentru 220V):

Arata-mi unde te-am jignit,si-mi cer iertare. In schimb,iti arat eu cine a inceput sa jigneasca,adica tu. Am zis doar ca va uitati la multe prostii, stii, lucruri tampite, am zis ca VA UITATI.iar tu, ai inceput sa jignesti:

220V explică (pentru Ghost89): Eu sunt copil prost, dar tu daca ai un prieten imaginar ce inseamna, ca esti retardat?

Deci, cine jigneste? Cine trebuie sa ceara iertare? In niciun caz eu happy

| 220V explică (pentru Ghost89):

"Probleme serioase cu capul? Crezi ca un simplu OM poate creea o lume NOUA? Voi, copii din ziua de azi va uitati la prea multe prostii. Vampiri, varcolaci, vrajitori. Nu a spus nici-o incantatie Dumnezeu. Nu era ruda cu Harry Potter. Citeste Biblia, sa te clarifici mai bine." la cine te refereai cand ai zis chestia cu problemele cu capul?

| Ghost89 a răspuns (pentru 220V):

Nu era jignire,ci am zis in general,de toti care pun intrebari gen: exista vampiri? exista varcolaci? exista fantome? pot creea o lume a mea? etc. NU exista nimic asemanator,is doar nascociri,tot ce tine de S.F.,asa va si ramane! Cand o sa-mi apara in fata un vampir,sau Dumnezeu,sau Sfarsitul Lumii,voi crede in astea. Pana atunci,is doar lucruri inexistente, si intrebarile is irelevante. Tu mi-ai zis ca is retardat! Eu nu am zis nimic de tine, deci, dati doua calmate, si revino cu picioarele pe pamant.

| Thunderstruck a răspuns (pentru Ghost89):

Fara supararea, dar cu siguranta era sarcastic.Probleme serioase cu capul are cel care crede intr-o carte de 2000 de ani care prezinta un zeu al evreilor, in loc sa cerceteze ce descopera oamenii de stiinta din ziua de azi.

| alexhardy a răspuns:

O lume perfecta din punctul tau de vedere nu? Suntem peste 7 miliarde de oamenii, deci tot atatea lumi perfecte.
Nu este vorba de incantatie ci de putere.
Daca esti atat de convins sa faci aceasta lume magica, atunci inchide ochii si acolo poti face propriul Matrix.

| Linguritza a răspuns:

Nu a spus nicio incantatie. Citeste Biblia!