| Toluk19 a întrebat:

Care ar fi cea mai buna intrebare legat de Dumnezeu?

11 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| Inferno a răspuns:

Exista?

| reihiuke a răspuns (pentru Inferno):

Daca exista, inseamna ca lumea e asa pentru un motiv inteles de El. Cum noi nu-l intelegem, inseamna ca nu putem intelege nici daca exista sau nu. Deci, dintr-un anumit unghi, chiar nu conteaza daca exista sau nu laughing

| harciog a răspuns:

Se poate sa fim una cu El, dincolo de orice religie facuta de oameni, indiferent ca L-O chema univers sau pur si simplu existenta?

| Thunderstruck a răspuns:

De ce nu face ceva cu copiii din Africa?

| RAY a răspuns:

Cum a aparut?

ps profl -blog

| reihiuke a răspuns:

De ce ne batem atat capul daca Dumnezeu exista sau nu?

| Justrollin a răspuns:

Cum a zis si thunderstruck,de ce nu face nimic cu copiii din africa? ce vina au aia? dabea se nasc si mor, mor de foame, de sete, de diverse boli, trist nu?

| Toluk19 explică (pentru Justrollin):

Din cauza pacatului.

| Justrollin a răspuns (pentru Toluk19):

Ce pacat au aia ma ca dabea s-au nascut, pacatu ala cat tine sute de ani? ce vina au aia? cu ce te simti tu mai special decat aia ma ipocritule? crezi ca esti mai presus de ei? te simti mai special? parca zeu ala in care crezi tu zicea ca toti suntem egali in fata lui.

| Toluk19 explică (pentru Justrollin):

Toti sintem egali de pacatosi in fata Lui DUmnezeu, sintem niste criminali.
Uite in acele 10 porunci si apoi sa te gindesti cit de bun esti.