| nunume a întrebat:

Care credeti ca ar fi o intrebare de la MAREA JUDECATA?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu cred ca va fi o intrebare.vei sti singur unde ti-e locul fiindca vei fi doar o constiinta care vine de la cel drept, perfect, si daca esti intinat nici loc nici timp nu vei avea in preajma luminii sfinte si a vietii vesnice.tu vei fi aproape langa, ori in intunerec deplin.ca in natura. unora le place intunerecul altora lumina, din instinct fiindca asa au fost create.dar nu se amesteca.nu o pot face.dar la judecata vei avea doar acuzatori si singur ingerul tau pazitor te va apara cu faptele tale si tot ce ai facut bine pe pamant. daca ai crezut in IIsus, jertfa lui te va curata de rele, si te va restaura ca fiinta perfecta asa cum ai fost creat. daca nu? vei urma pe stapanul tau satan fiindca voia lui ai facut-o cat timp ai trait.

22 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

De ce nu ai primit iertarea Fiului Meu?

| EmaS a răspuns:

O sa te vad eu la Judecata! Si daca ai observat, am scris cu majuscule.

| nesuferit a răspuns (pentru EmaS):

Imi pregatesc discursu de acum

| EmaS a răspuns:

Eu stiu ca este atotstiutor.Dar la Judecata va trebui sa dai socoteala.

| morningstar a răspuns:

Intersant subiect. Probabil ca una din ele va fi: De ce nu ai crezut in Dumnezeu si nu L-ai slujit la El? Intrebare la care, bineinteles, nimeni din cei ce vor merge in Iad ( pentru ca lor li se va adresa intrebarea) nu va avea un raspuns plauzibil, ci doar pretexte.

| nesuferit a răspuns:

Prima intrebare care as pune-o ar fi : aveti iarba aici?

Răspuns utilizator avertizat
| Mădă0611 a răspuns:

Crezi ca o sa ti se puna intrebari? :)) O sa se puna in balanta cele bune si cele rele, daca cele rele "ie" mai multe, ai pus-o, de mamaliga. http://alltheragefaces.com/img/faces/large/troll-devil-l.png

| zurick a răspuns:

Crezi ca cele legate de tine pe Pamant sunt suficiente ca sa mergi in ceruri?

| Lizzu a răspuns:

--- "Te simti implinit ca suflet prin tot ceea ce ai indeplinit in timpul vietii pe Pamant? "

| BlackSulphur a răspuns:

Catre mine: Ce dracu ai facut?!
De la mine: CE DRACU AM FACUT?!

| lolium a răspuns:

De aia esti si nesuferit thinking

Răspuns utilizator avertizat
| Stelutza1990 a răspuns:

Da chiar, ca e buna intrebarea.
Nu-s prea sigura in fata cui trebuie sa raspund ca nu am tinut post in zilele oranduite pentru asta.

| marianvranceanul1 a răspuns:

Pai ar fi cam asa.Mi-ati dat de baut cand am fost insetat, mi-ati dat mancare cand am fost flamand, m-ati imbracat cand am fost gol, m-ati adapostit cand nu aveam adapost?

| marianvranceanul1 a răspuns:

Intrebarea asta este pusa de Judecator.

| aLex22andra a răspuns:

Întrebare din partea cui?

| nunume explică (pentru aLex22andra):

Din partea Lui Dumnezeu.

| aLex22andra a răspuns (pentru nunume):

Pai ce spui de: "ce vrei sa ai in iad? Masini de ultimul racnet? De mancare si de băut? Bani? Fericire? Laptop-ul? Ce-ți dorește inima?"
Suna bine nu? happy

| nogomani a răspuns:

Doreste careva virgine?
Haide-ti nu va sfiiti ca teroristii mei au primit cate 7, voi puteti avea cate una.

| morningstar a răspuns (pentru nogomani):

Eu zic sa te trezesti din visare. laughing