| Triana a întrebat:

Care e cea mai interesanta sarbatoare? (nu crestina!) Ceva gen carnavalul de la venetia etc... FUNDA!

8 răspunsuri:
| Trinitas a răspuns:

Fastelavn, o sarbatoare daneza cand copiii se costumau in animale si mergeau la petreceri, unde loveau cu un bat un butoi in care se afla o pisica vie pana omorau pisica.

V-am spus eu ca danezii au cele mai adorabile sarbatori.

| Filip23 a răspuns:

Taiatul porcului de la Satu Mare te-ar satisface? Sa curati soriciul ars, cu un ciob de sticla, nu te-ar incanta?

| LotusRadioactiv a răspuns:

Pai si atunci de ce ai postat la aceasta categorie? Doar pentru simplul fapt ca intrebarea ta contine cuvantul "sarbatoare"?

| Triana explică (pentru LotusRadioactiv):

Religie = crestinism? Hai nu ma...

| LotusRadioactiv a răspuns (pentru Triana):

Recunosc ca m-a pripit, pentru simplul fapt ca de obicei in aceasta categorie se vorbeste mai mult despre crestinism.

| alin334 a răspuns:

Carnavalul de la Rio \m/

| 0rlando a răspuns (pentru alin334):

Exact asta vroiam și eu să spun. Nimic nu se compară cu carnavalul de la Rio. Ar mai fi și festivalul culorilor din India, care este absolut superb.

Răspuns utilizator avertizat