| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a întrebat:

Care era posibilitatea sa ne nastem? Care era posibilitatea, ca soarele sa fie la departarea perfecta a pamantului nostru?
Legile fizicii au aparut doar datorita lui Dumnezeu, universul e infinit.
Dumnezeu nu are creator, El este in afara timpului si a spatiului. Mintea noastra este foarte indepartata fata de Dumnezeu. El este inceputul si sfarsitul.
Un om de sttinta explica asta si il lasa fara cuvinte pe ateu.
https://m.youtube.com/watch?v=ZJPTaaDgrZU
Dumnezeu e mare, este infinit.

33 răspunsuri:
| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos explică (pentru Mclaren12):

Nu, Dumnezeu traieste si e in fiecare om. Nu conteaza, daca crezi, sau nu crezi in el, binele lui traieste in tine.
Nu aici o sa ne traim viata, mor aproximativ 150.000 de oameni pe zi, nu mor din cauza lui Dumnezeu.
Dumnezeu nu ucide, El ia viata, are acest drept pentru ca tot El a dat-o.
Plata pacatului este moartea.

| T0T a răspuns (pentru WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos):

Eu doar am zis că universul nu e infinit, nu am zis ce se întâmplă după moarte.

| Mclaren12 a răspuns (pentru WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos):

Lasa basmele evreiesti. Cu pana acum 2000 de ani nu existau asemenea bazaconii si paganii practicau adevarata spiritualitate, pana a fost inventat crestinismul si a distrus aproape tot. Yehova n-are nicio legatura cu "Dumnezeu" pentru ca n-a creat nimic ca sa merite titlul asta. Si nu minti, in biblie Yehova a ucis si a participat la uciderea a milioane de oameni.