| anonim_4396 a întrebat:

Care este cel mai mare pacat pe care l-ati facut si regretati?

9 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

A fost un pacat,dar am primit iertarea de pacate in numele lui Isus. Daca te intorci la Dumnezeu si ii ceri iertare,El te iarta de ai avea pacate cat nisipul marii,trebuie doar sa regreti, sa te caiesti, si sa nu mai repeti acel pacat.

Apache
| Apache a răspuns:

Cei care cu adevarat au facut pacate mari nu o sa le recunoasca ...iti poti da seama si dupa raspunsuri

Răspuns utilizator avertizat
| a1doru a răspuns:

Cel mai mare pacat este cand l-am imbatat pe popa, la o pomana, de a cazut sub scaun.de regretat, regret ca l-am dus pana acasa si nu l-am lasat sa se descurce singur rolling on the floorrolling on the floor

| ionutzul31 a răspuns:

Cred ca am facut 70% dintre pacatele posibile si nu-mi pare rau aproape pentru nici unulwinkinglaughing

| cuvant a răspuns:

Pacate facem in fiecare zi si cum scrie in Biblie nu exista diferenta intre pacate, ca toate ajung la moarte.
Normal ca le regret pe toate dar incerc in fiecare zi sa nu le repet si sa ma gandesc ce ar face Dumnezeu in locul meu in situatia respectiva

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

CEl mai mare? nu exista CEL mai mare.doar pacat.ca prin calcarea poruncii a intrat moartea in noi.si cine se face vinovat de calcarea unei porunci din cele 10 se face vinovat si fata de celelalte. orice pacat poate fi iertat, dar pacatele impotriva duhului sfant nu vor fi iertate in veci.

| Alecsandri a răspuns:

Am furat bani multi de la bunicamea din portofel si dupa mia parut rau.

| dya69 a răspuns:

Am spus o minciuna exact cind nu trebuia