| nicolestyles a întrebat:

Care este diferenta intre crestin-ortodox si protestant?

Răspuns Câştigător
| 0vidius a răspuns:

Nici prea mare nici prea mica. Dierentele constau in dogma(preoti, icoane semnul crucii si diferite traditii pe care le au ortodocsii si care ei le califica drept erezii) si un pic in interpretarea bibliei.

3 răspunsuri:
| blueangel99 a răspuns:

Păi prostanţii nu cred în Fecioara Maria şi nu fac semnul crucii.
Cred.

| 이벨 a răspuns:

Nu exista foarte mari diferente dar ceea ce e diferit este ca protestantii nu o recunosc pe Fecioara Maria ca sfanta si ca nu isi fac cruce.

Răspuns utilizator avertizat