| IntrebariIntrebatoare a întrebat:

Este pacat sa fii crestin ortodox si nu protestant? O sa ajung in iad?

Răspuns Câştigător
| MMihai a răspuns:

Din iadul lui Băsescu, în iadul celălalt.
Lucru demn de remarcat, este că deja ești învățat cu Iadul, de la Iadul lui Băsescu, și nu ar mai prezenta o noutate, pentru tine, ideea de Iad.

8 răspunsuri:
| XxXBlackVampireXxX a răspuns:

Da, piei satanistule!

| SatanaInIzmene a răspuns:

Cel mai pacat e sa fii indoctrinat in halul asta.
Da´ stai ca vine Ema si te linisteste...

| CadeamiarMaseaua a răspuns:

Da e cel mai mare pacat...sa te faci ateu de urgenta laughing

| GoldCobra a răspuns:

Nu conteaza ce fel de crestin esti, conteaza credinta in Dumnezeu si faptele tale si sa respecti cele 10 porunci.

| GoldCobra a răspuns:

Daca o sa ajungi in iad tu stii dupa ce ai facut cu viata ta pana acum si ce o sa faci.

| gaby140 a răspuns:

Pacar e sa fi neoprotestant. Daca te uiti in dictionar ''orto'' inseamna drept, iar ''dox'' religie...religia dreapta.

| gaby140 a răspuns:

Dupa mine pacat e sa fi neoprotestant. Daca te uiti in dictionar ''orto'' inseamna drept, iar ''dox'' inseamna'' drept...religia dreapta.

| Sh_Atat_mihail_1995 a răspuns:

Nu stiu cum sa va spun, dar...sunteti total nepregatiti. cum sa ajungi in iad daca esti ortodox? ortodoxia e singura religie mantuitoare, doar prin ea se ajunge la mantuire. voi nu faceti religie in scoli? se vede in primul rand ca nici pe la sf. biserica nu prea dati. cauta,, calauza in credinta ortodoxa'' scrisa de pr. arhim. cleopa ilie. te vei lamuri mai mult ca sigur