| Alinutaaaalina a întrebat:

Care este fraza voastra care va place cel mai mult din biblie? Psalmul sau.nu stiu, in care va regasiti si va face sa va simtiti mai bine dupa ce il cititi?

Răspuns Câştigător
| BUBULINA a răspuns:

Toate versetele de mai jos

1:Cand esti in suferinta apeleaza IOAN14
2:Cand oamenii te dezamagesc apeleaza IOAN 15
3:Cand ai pacatuit apeleaza PSALMUL 51
4:Cand te ingrijoreaza ceva apeleaza MATEI 6:19-34
5:Cand esti in pericol apeleaza PSALMUL 91
6:Cand DUMNEZEU pare foarte departe apeleaza PSALMUL 139
7:Cand credinta ta trebuie inflacarata apeleaza EVREI 11
8:Cand esti singur si iti e frica apeleaza PSALMUL23
9:Cand devi amar si critic apeleaza 1 CORINTENI13
10:Cand vrei sa afli secretul fericiri apeleaza COLOSENI3:12-17
11:Cand vrei sa intelegi crestinismul apeleaza 2 CORINTENI5:15-19

14 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

Domnul este păstorul meu: nu voi duce lipsă de nimic.

El mă paşte în păşuni verzi şi mă duce la ape de odihnă;

îmi înviorează sufletul şi mă povăţuieşte pe cărări drepte, din pricina Numelui Său.

Chiar dacă ar fi să umblu prin valea umbrei morţii, nu mă tem de niciun rău, căci Tu eşti cu mine. Toiagul şi nuiaua Ta mă mângâie.

Tu îmi întinzi masa în faţa potrivnicilor mei; îmi ungi capul cu untdelemn, şi paharul meu este plin de dă peste el.

Da, fericirea şi îndurarea mă vor însoţi în toate zilele vieţii mele, şi voi locui în Casa Domnului până la sfârşitul zilelor mele.

Răspuns utilizator avertizat
| sandra2012 a răspuns:

Convorbirea lui Iisus cu Nicodim. Nu stiu de ce, dar asta imi place foarte mult.

| Danutza27 a răspuns:

Psalmul 50 il stiu pe de rost,de regula cind am timp il zic in minte,vin cu ITB am citeva rugaciuni in minte, Urca hoarda de aur=praful si pulberea, de rugaciunile mele.Am si eu Psalmii mei de suflet dar nu pot spune in care ma regasesc cel mai mult. Prefer Psalmul 50

| morningstar a răspuns:

Iov 42. 1-6

| tsevaoth a răspuns:

Printre multe altele convingerea profetului Habacuc,"17 Chiar dacă smochinul nu va înflori şi via nu va da rod, chiar dacă rodul măslinului va lipsi şi terasele nu vor da hrană, chiar dacă turma va pieri din ţarc şi nu va mai fi nicio cireadă în ocol,
18 eu tot voi exulta în Dumnezeu, mă voi înveseli în Dumnezeul salvării mele.
19  Domnul Suveran, este puterea mea dătătoare de viaţă; el îmi va face picioarele ca ale cerboaicelor şi mă va face să umblu pe înălţimile mele.Hab.3:17-19.

| cryssu2008 a răspuns:

Cand sunt suparat imi place sa citesc Psalmul 108. Dupa aceea ma simt mult mai bine happy

| anotimp2 a răspuns:

Psalmul 17 love struck

| claudiutucmeanu a răspuns:

1 Corinteni 13... Tot capitolul

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nimic nu e nou sub soare.si; desertaciune.desertaciunea desertaciunilor si goana dupa vant.totul e desertaciune.

| Meli34 a răspuns:

Un verset frumos este in Biblie,,, Pot totul in Hristos care ma intareste'' sau in psalmul 23 te rog sa citesti cu atentie pana la sfarsit:,, Domnul este pastorul meu: nu voi duce lipsa de nimic.

2. El ma paste in pasuni verzi si ma duce la ape de odihna;

3. imi invioreaza sufletul si ma povatuieste pe carari drepte, din pricina Numelui Sau.

4. Chiar daca ar fi sa umblu prin valea umbrei mortii, nu ma tem de niciun rau, caci Tu esti cu mine. Toiagul si nuiaua Ta ma mangaie.

5. Tu imi intinzi masa in fata potrivnicilor mei; imi ungi capul cu untdelemn, si paharul meu este plin de da peste el.

6. Da, fericirea si indurarea ma vor insoti in toate zilele vietii mele, si voi locui in Casa Domnului pana la sfarsitul zilelor mele.'' Amin happy

| alexvl a răspuns:

Matei 7:21

| Fundita a răspuns:

Psalmul 23... funda big grin

| xGabriella a răspuns:

Ioan 3:16