| Inferno a întrebat:

Care este perceptia Lui Dumnezeu asupra realitatii?

8 răspunsuri:
| LoveToHate a răspuns:

De unde stii tu ca exista realitate?
Poate ce vedem noi este irealitatea.

| RAY a răspuns:

Depinde de zeu

Afrodita = e pe centura perceptia ei e intunecata
Apollo= canta manele si picteaza banii

perceptia Lui este buna mai ales in Romania

isi recomand documentaru 13, 7 mld de ani in 2 ore

| martzian a răspuns:

Ce este realitatea? Si ce numesti perceptie? La ce te referi atunci cand spui Dumnezeu?

| WR104 a răspuns:

Nu are perceptii asupra realitatii, El este si dicteaza realitate sau habar nu am.

| Dorugar a răspuns:

Conceptia Marelui Nimeni?

Este inexistenta!

| Inferno explică (pentru Dorugar):

Eu am folosit termenul perceptie nu conceptie.

| Someonewhoappreciatelife a răspuns:

Dar cum crezi, care este perceptia omului asupra realitatii? Consideri ca am ajuns sa intelegem totul atit de bine de bine ca sa putem spune ce este realitatea si sa ne mai interesam de felul cum o priveste Dumnezeu?

| AlbaAura a răspuns:

Dumnezeu e Creatorul.Tot ce primim este de la El.Totul este realitate, doar ca noi oamenii ceea ce nu putem explica numim ireal.