| Inferno a întrebat:

Care este problema cu voi crestinilor, de puneti "intrebari" asa de stupide?
http://www.TPU.ro/......i-ca-mine/

8 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Ce te face pe tine sa creazi ca ala e crestin? Mai degraba e unul care vrea sa puna in umbra crestinii si mai bine zis este doar un troll plictisit si trist.

| Bogdanux a răspuns:

Trolling, trolling...uhm...trolling.

| Wehrmacht a răspuns:

Daca ea chiar isi iubeste aproapele asa cum spune nu ar mai fi spus ca suntem dobitoci si ne-ar fi lasat sa alegem singuri in ce sa credem.

| anonim4565 a răspuns:

Mai ila nu e crestin
nu stiu ce e dar un crestin nu spune asa ceva

| Nuvăsufăr a răspuns (pentru anonim4565):

Dacă face fapte rele, nu mai e creştin, dacă face fapte bune categoric e creştin.
Creştini sunt şi criminalii din închisori, ei cred în Dumnezeu.

| anonim4565 a răspuns (pentru Nuvăsufăr):

Crestin poate e dar doar cu umele. Poti sa te numesti de ex.doctor daca nu stii nimic din medicina
a fi crestin se vede din comportament si vocabular nu din nume

| Nuvăsufăr a răspuns (pentru anonim4565):

Atunci de ce BOR declară de la recensământ la altul că peste 90% din populaţia României sunt creştini ortodoxi?

| whitehair a răspuns:

1.Nu ne baga pe toti in aceeasi oala,sunt crestini adevarati aici care nu au jignit,nu au facut afirmatii nelalocul lor la adresa nimanui, pur si simplu au incercat sa ajute dupa puterile si cunostintele lor iar referitor la citatul mai sus mentionat de tine-deja se inscrie in sfera fariseismului-adica nu te bati cu pumnul in piept ca ce faci tu si asa mai departe. Daca era crestin si isi iubea aproapele-in speta pe atei (sau ma rog, pe cei care nu-i impartasesc credinta) nu facea afirmatia aceea.Asist cu multa nedumerire si chiar cu tristete uneori la un adevarat razboi al declaratiilor belicoase facute si de unii si de altii sub acoperirea anonimatului.As vrea sa va atrag atentia ca acest site se numeste Toti Pentru Unu si nu si-a propus niciodata sa promoveze jignirile de nici un fel, amenintarile sau limbajul obscen. Daca userul respectiv v-a continua cu trivialitatile, cu sprijinul oamenilor normali de pe acest site ma voi vedea nevoit sa cer administratorilor sa-i inchida contul.Intrucat numele de user pe care si l-a ales, chiar daca e in limba engleza este o amenintare directa la adresa altui user-raymusictrebuiesamoara-chiar va propun sa ii fie deocamdata suspendat contul.Si sa nu creada ca aici nu sunt oameni care nu il pot identifica pentru a fi tras la raspundere, legal, desigur.