| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos a întrebat:

Care este scopul si dorinta voastra in aceasta viata?

36 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nu exista nici un scop sau sens in viata, de ce? pai am fost 3 zile in coma celebrala,abia mi am revenit,cand am realizat ca exist eram intr o camera intunecata si nu stiam cum am ajuns acolo, apoi am inteles ca medici mi au dat zero sanse de viata, nu puteam respira, creierul nu putea primea aer deloc, asa ca sa ne bucuram de fiecare clipa traita ca moartea poate veni oricand.

| Golyat18 a răspuns (pentru RAY):

Salut mane! Chiat ma bucur pentru tine, m-am intrebat ce e cu tine ca nu te-am mai vazut in ultima vreme.
Bine ca esti bine!

| costis a răspuns (pentru RAY):

Ce ai facut, meningita, pneumonie?

| RAY a răspuns (pentru costis):

Meningita

Răspuns utilizator avertizat
| RAY a răspuns (pentru Joker3134):

Ceva de genu, da hai sa nu spunem convingere si ca nu am credinta, nu cred in asa ceva, eu nu am convingeri personale

| Teffan a răspuns:

Evolutie.
In fiecare viata,omul trebuie sa se imbunatateasca,apoi moartea il purifica si incepe viata urmatoare mult mai evoluat.
Invers,degeneratia si traiul mizer, influenteaza viata urmatoare si iti inrautateste destinul, prin efectivitatea Karmei.
Intemeierea unei familii este necesara pentru reincarnare, deoarece individul se renaste in familie.
Scopul este atingerea imortalitatii prin perfectiunea dobandita prin multe reincarnari, si reintoarcerea la statutul divin.
Scopul este a fi asemenea Zeilor.

| Golyat18 a răspuns (pentru Teffan):

Dovada?

| RAY a răspuns (pentru Teffan):

Asta e o ilizie atat, ai fost in moarte clinica vreodata?

| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos explică (pentru RAY):

Dumnezeu nu face diferente si nu doreste moartea pacatosului, vrea ca tu sa te intorci la el.

| RAY a răspuns (pentru WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos):

Da stiu chesti de astea, eu nu vreau viata vesnica si una limitata dar cu de toate

| r3r3r3r3r3r3 a răspuns (pentru Teffan):

Wow, nu cred in reincarnare iar asta - ce ai scris m-a cam pus putin pe ganduri.

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

Acum crezi in Dumnezeu?

| RAY a răspuns (pentru Drimmero):

Cred in ampicilina

| Drimmero a răspuns (pentru RAY):

E bine asa.

Răspuns utilizator avertizat
| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos explică (pentru Ionut1492):

De unde stiu ca sunt reincarnat? Unde e dovada? Dumnezeu exista indiferent de ce crezi tu, nu-i mai nega existenta. Viata este scurta, noi stim doar ca trebuie sa murim, nu cunoastem ziua de maine. O sa vina si dreapta judecata a lui Dumnezeu, nu ai nimic de pierdut daca il urmezi pe Iisus.

Răspuns utilizator avertizat
| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos explică (pentru Ionut1492):

Iius Hristos, fiul lui Dumnezeu exista, nu mai crede toate prostiile.
Dumnezeu ti-a dat gandire libera sa crezi in orice vrei tu. Dar sa stii ca viata este foarte scurta. Vei vedea dupa moarte, atunci o sa fie prea tarziu. Eu nu vreau ca tu sa mergi in iad, te pune pe ganduri acest subiect?

| r3r3r3r3r3r3 a răspuns (pentru Ionut1492):

Serios?! Ei bine afla ca incarnarea nu merge deoarece sufletul inceteaza din existenta cand mori. De ce? Pentru ca este scris in vechiul testament ca omul a fost facut din tarana pamantului, i s-a dat suflare de viata si abi apoi s-a facut un suflet viu. Prin despartirea acestor doua componente sufletul se destrama. E ca atunci cand spermatozoidul intalneste ovulul si formeaza celula ou din care apare copilul, pana nu se combina, nu exista, n-are suflet.

Răspuns utilizator avertizat
| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos explică (pentru Ionut1492):

Noul Testament a fost scris de catre ucenicii lui Iisus Hristos. Stiai ca majoritatea ucenicilor lui au murit sustinand invierea sa din morti? De ce ar minti, ce ar avea de castigat?

Răspuns utilizator avertizat
| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos explică (pentru Ionut1492):

Anonim esti tu, nu mai scoate prostiile astea pe gura, nici macar nu stii cum te cheama. Informeaza-te tu, eu m-am informat, nu-mi dau cu presupusul ca tine.
Dumnezeu te iubeste! Te pup :*

Răspuns utilizator avertizat
| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos explică (pentru Ionut1492):

Aolo, ai citit macar sfert din biblie?
Ionut, Iisus Hristos te iubeste happy
Te rog sa citesti din Noul Testament cat poti, il gasesti pe telefon. Sper sa ai timp pentru putin citit big grin

| Sorin1877 a răspuns (pentru WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos):

Biblie se scrie cu majuscula agramatule.

Răspuns utilizator avertizat
| WarriorsOfJesusLuptatoriPentruHristos explică (pentru Ionut1492):

Înregistrat la 3 Mar 2018. Really?
Crezi ca ma impresionezi daca iti faci 10 conturi si ma injuri? Injura-ma in continuare, dar sa stii un lucru, acela este ca Dumnezeu exista.
Distreaza-te cat mai poti, iubeste pacatul si fa ce poti si ce vrei in viata. Sa nu uiti ca viata este scurta si intr-o buna zi o sa vina judecata, chiar daca vrei, chiar daca nu. Dumnezeu sa te ajute, sa ai pace si dragoste in inima aia ta micuta :*

Răspuns utilizator avertizat
| r3r3r3r3r3r3 a răspuns:

Desi am o relatie buna cu Dumnezeu, simt ca ea se poate apropia mai mult, simt ca nu mai e la fel ca atunci cand eram copil. Scopul meu, buna intrebare...
Scopul meu ar fi sa-mi imbunatatesc relatia cu Dumnezeu, sa ma fac doctor, unul care nu vindeca doar trupul ci si sufletul prin puterea Lui D-zeu, sa le spun tuturor vestea buna a lui Hristos, sa-mi fac o familie si sa-l astept pe Hristos plin de speranta si mai ales foarte pregatit. Pe scurt, cred ca scopul pe care l-a pregatit D-zeu pentru mine pe pamant este acela de "vindecator de suflete" (chiar daca mai am multe de invatat).

Răspuns utilizator avertizat
| r3r3r3r3r3r3 a răspuns (pentru Ionut1492):

Te-a bagat careva in seama? tu ce ai scris, de fapt nici nu-mi pasa.

| Golyat18 a răspuns:

Sa ajung pe picioarele mele (casa, masina si afacere) in rest nimic.
Ps. Cred ca is cam nebun.