| SilentRain a întrebat:

Care sunt beneficiile religiei?

Răspuns Câştigător
| SG1995 a răspuns:

Lipsa de grij
Iluzia unui scop
Iluzia nemuririi

33 răspunsuri:
| IMPERO a răspuns:

Inventeaza raspuns la orice problema.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Chiar nu știi? Religia. re-ligie, este sau ar trebui să fie ceva care îi unește pe oameni. Ea oferă soluții simple și doctrinare, nu științifice la problemele grave și importante ale existenței. Acestea sunt beneficiile pentru spirite simple. Dacă nu ar exista aceste beneficii psihologice, oamenii nu ar adera la o religie, nu ar practica-o.

| SilentRain explică (pentru sadrian46):

Eram curiosa de răspunsul credincioșilor, stiam ca in afara de refugiu metal si controlorul maselor, alt beniefici nu mai are thinking

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru SilentRain):

Daca chinezii nu respectau legea Lui Dz din Biblie legata de carantina erau compromisi de mult ca natiune.

| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

In Biblie spune ca exista mai multi dumnezei, Dz cel adevarat, Allah ( se subantelege ), precum si altii inventati de oameni, unul real numit Satan.

Răspuns utilizator avertizat
| Celcestietot a răspuns:

Religia poate fi bună sau rea, acum depinde în care ești. Ar trebui să ne intereseze Dumnezeul adevărat, nu religia.

| IMPERO a răspuns (pentru Celcestietot):

Dumnezeul adevarat este Creatorul universului si al vietii si nu il gasesti in nici o religie. Deci, religia nu poate fi buna.

| Celcestietot a răspuns (pentru IMPERO):

Dumnezeul adevărat nu ar lăsa unul fals să îi ia locul cu totul încă de la început, nu?

| IMPERO a răspuns (pentru Celcestietot):

Exact! Dumnezeu nu are adversar. El nu negociaza si nu discuta cu nimeni, asa cum spune Biblia, ca negocia cu Satan, despre soarta lui Lot. Scriitori Bibliei nu il cunosteau pe D-zeul Adevarat.

| Celcestietot a răspuns (pentru IMPERO):

Dumnezeu are adversar, iar exact prin negociere El își arată bunătatea. Tu mi-ai descris un dumnezeu barbar, din topor.

| IMPERO a răspuns (pentru Celcestietot):

"dumnezeul" lui Avram, Isac si Iacov!

| Celcestietot a răspuns (pentru IMPERO):

Da, cei 3 aveau acelasi Dumnezeu.

| SilentRain explică (pentru Celcestietot):

Hmmm de ce mereu numele tau apărea asa?
https://imgur.com/a/tsqqWFk

| Celcestietot a răspuns (pentru SilentRain):

Mai, nu stiu ce sa zic, dar smecher este ca incearca sa iti spuna adevarulwinking. Si, care este morala a ceea ce ai vazut tu?

| SilentRain explică (pentru Celcestietot):

Deci am avut dreptate happy

| Celcestietot a răspuns (pentru SilentRain):

Da, ai dreptate daca crezi ca nu sunt Steregoiwinking.

| SilentRain explică (pentru Celcestietot):

Ba da ești, lasă-l vrajeala cu mine nu iti merge
Ia de aci 5 lei,'cumpărați acadele de eii

| Celcestietot a răspuns (pentru SilentRain):

Ei, uite ca o sa accept si o sa fac ceea ce mi-ai spus. Stii, se spune ca trebuie sa intorci favorul, asa ca ia de aici 100 de $, ca sa ma duci sa mananc niste mancare adevarata, pentru ca acum sunt cam indulcit. Ma vei scoate la o terasa si va fi considerata intalnire. Sa te imbraci frumos.

| SilentRain explică (pentru Celcestietot):

Ascultat aici prințesă, o sa te duc sa manci shaorma, nu e o întâlnire pentru ca mie nu imi plac măicuțele

| Celcestietot a răspuns (pentru SilentRain):

Bine, mănânc shaorma și poți păstra și restul, dar să știi că ești o fetiță neascultătoare. Nu o considerăm întâlnire, dar îți vei dori tu să fi fost unawinking.

| SilentRain explică (pentru Celcestietot):

Fetița? Auzi la el
Sunt mai bătrâna ca tine vorbește respectos

| Celcestietot a răspuns (pentru SilentRain):

Ok, senpai laughing.

Răspuns utilizator avertizat
| mentholinks a răspuns:

Pai multe, pentru cler. Pentru omul de rand nu prea sunt.

| Nemessys a răspuns:

Te scapă de ochii dracului cât mai repede.

| Meme10Memu a răspuns:

In Biblie e legea carantinei cu mult inainte sa fi fost descoperita cauza bolilor infectioase.

Răspuns utilizator avertizat
| Meme10Memu a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Cand privesti la cerul senin ce vezi? Vezi universul. Biblia nu e scrisa pentru prosti care nu vor sa inteleaga corect Biblia.

| Digikey a răspuns:

Este ca la sexul oral.Este fain dar depide mult de care parte esti.

| Algo098 a răspuns:

Inlocuieste stiinta cu fantezia, adevarul cu minciuna.