| AvalohAlyn a întrebat:

Care sunt șansele să existe viața de dincolo? Viața de apoi sau viața după moarte adică?

Răspuns Câştigător
| ButWhole a răspuns:

Aceasta intrebare nu poate avea un raspuns corect.
Stiinta si Religia nici ele nu pot veni cu un raspuns adevarat sau fals din motiv ce moartea este necunoscuta de catre oameni noi cunoastem moartea doar din ce vedem, sunt multi oameni care spun ca au murit pentru cateva secunde si au vazut o lumina sau au vorbit cu rudele lor moarte, religia spune ca sunt semne de la Dumnezeu sau Ingeri, stiinta spune ca sunt doar reactii chimichale la nivelul creierului care se intampla din cauza lipsei de oxigen, sunt doua raspunsuri care pot fi corecte amandoua sau doar unul, nimeni nu are dreptul de a spune care este cel corect sau cel gresit, pentru ca nimeni nu poate dovedi ca nu este viata dupa moarte sau ca exista doar o viata si dupa ce murim nu mai exista nimic.
Chiar daca cineva spune ca a murit si a inviat atat timp cat nimeni nu a fost martor sau are dovezi, cat si explicatii logice nimeni nu poate sa ii dea dreptate, desigur totodata cine vrea poate sa ii dea dreptate dar fara dovezi nu poate avea decizia finala daca DA exista viata dupa moarte sau NU nu exista viata dupa moarte.

| Nickniky a răspuns (pentru ButWhole):

Citeste Biblia Ortodoxa, acolo gasesti raspunsul corect.Altfel te asemeni cu orbul care crede ca soarele nu exista pentru ca nu il vede el.Nu exista doar ce crezi tu ca exista, ci exista tot ceea ce exista chiar daca tu nu crezi.Se intampla ca eu, am avut o asemenea experienta de care ai scris tu, sufletul meu a iesit din trup a mers undeva, a vazut, a trait, a simtit lucruri care nu apartine de lumea aceasta pe care nu poate limba omeneasca sa le explice.Asa a vrut Dumnezeu sa-mi descopere ca exista viata vesnica, asa mi-a daruit mie darul credintei dar a facut aceasta pentru ca in fiecare zi ma intrebam: Oare exista Dumnezeu?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

0%. Daca exista o sansa de 0. 0000001% din miliardele de oameni morti pana acum am fi aflat

| Celcestietot a răspuns:

100%. Cine neaga macar sa vina cu argumente adevarate.

| Digikey a răspuns:

Exista 100%.Dar tot un plangacios o sa fii si acolo.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga prietene, sunt sute de oameni in lumea asta(poate si mai multi)care au avut o experienta extracorporala, si spun ca s~au intalnit cu cei dragi sau cu Dumnezeu.Asa ca:de ce sa nu existe viata dupa moarte? Daca nu ma crezi, cauta pe Youtube povestea lui Claudiu Lepadat.Acest om a trecut printr~o experienta uimitoare si a auzit Vocea Lui Dumnezeu.

| Florin9Florin9 a răspuns:

100%