| AvalohAlyn a întrebat:

Cat de siguri sunteți de existenta vieții după moarte? Pe ce va bazați?

6 răspunsuri:
| Theo94 a răspuns:

Asa cum ne spun religiile 0%
Daca exista cu adevarat ceva in afara de activitatea cerebrala care e imediat dupa moarte si dureaza cateva minute (asa spun unele cercetari)
nu stiu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe Biblie!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Foarte sigură. Ma bazez pe Biblie, ea nu minte

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pe promisiunea Mântuitorului Iisus Hristos:
https://crestinismactiv.ro/promisiuni-eterne-pentru-cei-care-biruie

| cartedecitit a răspuns:

Pe biblie

| Anonim027 a răspuns:

Foarte sigur, pe promisiunile Domnului Isus căci El este viu! Să nu vi se tulbure inima. Aveți credință în Dumnezeu și aveți credință în Mine. În casa Tatălui Meu sunt multe locașuri. Dacă n-ar fi așa, v-aș fi spus. Eu Mă duc să vă pregătesc un loc. Și după ce Mă voi duce și vă voi pregăti un loc, Mă voi întoarce și vă voi lua cu Mine, ca, acolo unde sunt Eu, să fiți și voi. Știți unde Mă duc și știți și calea într-acolo." „Doamne", I-a zis Toma, „nu știm unde Te duci. Cum putem să știm calea într-acolo?" Isus i-a zis: „Eu sunt Calea, Adevărul și Viața. Nimeni nu vine la Tatăl decât prin Mine.
Ioan 14:1‭-‬6