| revelatia2003 a întrebat:

Credeti in existenta dualitatii materie-spirit? Credeti in existenta vietii dupa moarte?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!

Nu exista aberatii gen vai ma bantuie dracu[te rog scuza-mi expresia am folosit-o pentru a te ajuta sa intelegi]exist oameni care au fost omorati in casa lor si acei oamenii care l-au omorat daca s-au mutat in casa lui ii bantuie casa pana pleaca sau sunt multe exemple de oamenii care au fost omoratii pe nedrept si crus si nu se odihnesc in pace iar de aceea ii bantuie pe restul, fundita?

Pa, pa!

| Nordic a răspuns (pentru anonim_4396):

Pai, vezi tu, omul dupa ce moare sau a fost omorat nu mai poate sta in lumea asta sa bantue pe nimeni si nimic. El nu alege daca sta aici sau merge dincolo. El trece dincolo si atat. Locurile banuite nu sunt bantuite de suflete ci de diavoli. Iar in acele locuri s-au facut lucruri necurate.

9 răspunsuri:
| shadovv a răspuns:

Daca nu ar exista viata dupa moarte omenirea nu ar avea scop! Eu am scop.

| Shammal a răspuns:

Da cred in existenta inainte de nastere, cred in existenta;

| Rapplex a răspuns:

Nu exista viata dupa moarte, cum nu exista nici inainte de nastere.Viata incepe din clipa cand spermatoziudul intalneste ovulul si pana cand nu iti mai bate inimawinking.Cu privire la fantome, nu exista.

| Nordic a răspuns:

DA 100%. Dar viata dupa moarte nu ne-o petrecem in lumea asta. Lumea de dupa mormant e impartita in doua: Rai si iad. Unde ajungem depinde de noi si de milostenia lui Dumnezeu.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Omul poseda energie electrica produsa in urma reactiilor chimice din corp si a degajarii caldurii, si e pur bazat pe asta :materie-energie, dar nu spirit. Nu exista energii care sa se sustina independent fara ca sa aiba vreun factor care sa produca energia nu exista energie care sa se autoproduca si sa nu se consume. Absurd

| ynculpatu a răspuns:

Da logic mi s-a intamplat sa vad un spirit

| revelatia2003 explică (pentru ynculpatu):

Serios? Chiar ti s-a intamplat asta?

| ynculpatu a răspuns (pentru revelatia2003):

Da eram in casa la pc si era o mata care urla si cand m-am du a ma uit in dradina era un barbat cu o sacosa care incerca sa se uite in copac m-am *** pe mine