| AvalohAlyn a întrebat:

Câtă încredere aveți în preoți/calugari/pastori?

11 răspunsuri:
| AmFostOdataEuOBaba a răspuns:

Cam 25,99% eu, personal...

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Încrederea din ce punct de vedere? Am aceeași încredere pe care o am pentru toți oamenii, care depășește 50%.

| danut a răspuns:

Ieremia 17, 5. Asa vorbeste Domnul: blestemat sã fie omul care se încrede în om, care se sprijineste pe un muritor si îsi abate inima de la Domnul!

| AndaAlexandra a răspuns:

Preoții, călugării, pastorii, etc., dincolo de hainele bisericești și de studiile în acest sens pe care le au, sunt oameni. De aceea se spune sa faci ce spune popa nu ce face el. Tu trebuie sa urmezi lecțiile, indrumarile pe care ți le da, nu ce face el atunci când se dezbracă de hainele preoțești.

| AG777 a răspuns:

Totala nu poti nici in parinti sa ai, apai in preoti/calugari, deoarece si ei la randul lor sunt oameni ca si noi

suntserios
| suntserios a răspuns:

Zero

| chuckmanson a răspuns:

Aceeași încredere pe care o am în toți mincinoșii.

| milan9 a răspuns (pentru danut):

De cata ipocrizie poate fi capabil un adventist ca tine daca ajungi sa generalizezi asa o afirmatie care in context are un cu totul alt sens? Textul contextual invinovateste ce cel care alege exclusivist increderea fata de un om in locul increderii fata de Dumnezeu. Ce fel de om trebuie sa fii sa ajungi sa folosesti asa o generalizare doar pentru a-ti servi ca si calomnie fata de cei ce nu sunt din credinta ta? Incriminezi cuvantul "incredere" cand pe acesta se bazeaza totul in viata noastra...

Iti multumim la unison ca ne arati inca o data de cata marsavie este capabila SECTA ADVENTISTA...

| danut a răspuns (pentru milan9):

Eu nu am citat decat Biblia, ipocrit poti fi tu care te iei de Cuvantul lui Dumnezeu de parca eu l-as fi scris si DA daca ti se pare ca secta Adventista este marsava fiindca pune inainte Cuvantul Lui Dumnezeu decat cuvantul unor popi atunci asa sa fie DAR nu uita eu am citat Cuvantul lui Dumnezeu deci l-ai facut si pe Dumnezeu marsav pentru niste popi. Dreptul si aprecierea ta dar Dumnezeu sa judece care secata are adevarul, cea Ortodoxa sau cea Adventista.

| BleajeAndreiCezar a răspuns:

Pastorii protestanti sunt niste eretici din afara biserici deci, ce incredere sa ai in ei?

| BleajeAndreiCezar a răspuns (pentru milan9):

Danut asta e advenist? deci el tine sambata? xd saracu se crede evreu.