| AvalohAlyn a întrebat:

Cata incredere aveti voi in:
1.Sistemul sanitar
2.Medici
3.Politisti
4.Soferii de autobuz/tramvai
5.Preoti/pastori/duhovnici
6.psihologi
7.profesori
8.Sistemul de Educatie

Răspuns Câştigător
| NoTurbinaNoGood a răspuns:

1. Am ceva, dar e de preferat sa nu ajung.
2. Am, desi nu am prea mers.
3. Destula, lucrez cu ei, nu prea ma dezamagesc.
4. Depinde de persoana, in general sunt buni.
5. Nu sunt "consumator" de asa ceva.
6. Daca as avea nevoie, as merge. Iar daca ar fi prost, probabil l-as duce in mindfuck, pana s-ar lasa de meserie.
7. Am avut profesori ok, dar nu mi-a pasat de materiile lor.
8. Sistemul de invatamant fabuleaza foarte mult. Daca te iei dupa ideile propagate prin intermediul lui, ajungi sarac cult si inutil. Nu mi-a prea pasat de note, si (inca) nu regret deloc. Scoala nu e direct proportionala cu reusita in viata. Trebuie doar un nivel de cultura generala acceptabila, restul consta in chestii mai importante decat materia inutila din liceu, pe care o uita 90% din absolventi.

8 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Tot 5 neincredere in rest depinde ce vrea dumnezeu

| Celcestietot a răspuns:

In soferii de autobuz am cea mai mare incredere!

| Andreeush a răspuns:

În afară de 5 nu cred în nimeni.

| alina2k18 a răspuns:

3 si 5 - incredere 0

| Dismally a răspuns:

Cu exceptia punctului 5, nivel scazut de incredere. La punctul 5, zero incredere.

Răspuns utilizator avertizat
| Helper07 a răspuns:

"5 Aşa vorbeşte Domnul: „Blestemat* să fie omul care se încrede în om, care se sprijină pe un muritor** şi îşi abate inima de la Domnul!"
Ieremia 17:5

Cata vreme te increzi in Domnul, nu ai nicio grija.