| danimarinescu a întrebat:

Câți dintre cacao fanatici religioși știu proveniența cuvântului onanie?
*

Răspuns Câştigător
| MeisterSchnitzel a răspuns:

Aproximativ 68,49%.
De ce întrebi?

| danimarinescu explică (pentru MeisterSchnitzel):

Arată mi că știi ce-i onania, și îți spun de ce întreb!
Indiferent de religie trebuie sa știi măcar 500 de cuvinte sa poți purta o conversație!

| MeisterSchnitzel a răspuns (pentru danimarinescu):

Înseamnă m*sturbare și vine de la povestea personajului Onan, din Geneza.
Eu știu, prietene, mai multe cuvinte decât poți tu număra, așa că nu-ți face griji pentru mine

| danimarinescu explică (pentru MeisterSchnitzel):

Calmează te, prietene!
Apreciez că știi, am întrebat să vadă și căcao- fanatici religioși că pe aici sunt și oameni inteligenți

13 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Tu știi și practica cuvântului.

| danimarinescu explică (pentru sadrian46):

Zi ce-i onania?

| sadrian46 a răspuns (pentru danimarinescu):

Ce știi și tu, când faci amor cu sora lui aia cu ceasul.

| danimarinescu explică (pentru sadrian46):

Care aia cu ceasul, lu-ar-i focus!
Ba tu nu știi să vorbești și îmi scrii mie!

| danimarinescu explică (pentru sadrian46):

Cioara dă-i drumul și bântuie pe alții.
Ja Andi Moro Car te hasles

| sadrian46 a răspuns (pentru danimarinescu):

Adică mâna dreaptă. Fac mare greșeală că îți răspund, dar o să am grijă să mă abțin de acum încolo.

| J0B0MAT a răspuns:

Câți dintre așa-zișii deștepți știu proveniența prostiei?

| FilosofulDepresiv2022 a răspuns:

Provine de la personajul biblic Onan, care a luat-o de sotie pe femeia fratelui sau si pentru a nu o lasa insarcinata, se asigura ca nu-si varsa samanta in ea.
Este adevarat ca poate ce facea onan nu este tocmai ce se numeste mastu rbare(am pus space ca nu ma lasa TPU sa folosesc cuvantul aici), dar au in comun faptul ca in ambele cazuri este raspandita samanta.

| danimarinescu explică (pentru FilosofulDepresiv2022):

Adevărat. Felicitări. Acesta este răspunsul corect. Am dat funda deja. Dar promit să mă revanșez.
Concluzia:
Chiar crede cineva că un Dumnezeu grandios care a creat universul atât de vast și fără limite. Se coboară sa aibă în vedere unde și când se masturba profeți incestuoși din Vechiul testament.
Cred că Dumnezeu există și lucrează prin a ne oferi invențiile uneori prin marile minții umane, în perspectiva prosperă de a ne îmbunătăți viața.
Cred că religie lumii ar trebui schimbate din temelii, nu ne putem identifica prin exemple biblice xenofobe incestuoase criminale, noi suntem inteligenți, să ne folosim aceste condiții pentru a evolua după legile morale de acum.

| EestiSodalane a răspuns:

Stiu provenienta cuvantului onania dar nu stiu ce-i aia cacao fanatici