| fetitaCUPiscoturile a întrebat:

Cati dintre voi ati fi dispusi sa va sacrificati pentru dzeu maine daca tot ziceti ca sunteti atat de credinciosi! O sa va lapadati de EL instant!

12 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

As fi gata oricand sa platesc cu sange (viata)pentru credinta mea in Domnul Isus.Nu as renunta la El pentru nimic in lume.Stiu unde ma duc, si stiu si calea intr-acolo.

Apache
| Apache a răspuns:

Nu cred ca poti spune ca te-ai sacrifica pentru ceva ce nici macar nu stii sigur ca exista...
Dar acum imi vine in minte o alta intrebare! daca maine Dumnezeu s-ar arata omenirii, ati mai dispusi sa va sacrificati stiind ca tot ce se spune despre religie e adevarat? ...sau ati ramane la fel de indiferenti?

| miradoniz a răspuns:

hee hee e o onoare să te poți sacrifica pentru El,dar nu toți suntem chemați la astahee hee adevărații eroii,cred eu,sunt cei care iubesc viata de zi cu zi-oricum ar fi eahee hee de fapt,era o fază prin Biblie,unde Iisus spune,despre doi din cei care Îl urmează că o să sufere întru numele Luihee hee despre unul din ei,știm ca a fost chinuit și martir,dar despre al doilea, nu.A murit liniștit, mai pe la bătrânețe.Nu că ar fi mințit Iisushee hee dar crucea lui a fost interioară! este visul,dorința oricărui creștin adevărat,ca el "să scadă,iar Domnul să crească"-nu neapărat în ochii lumii,că e greu de purtat,credința care se vede! Dar oh,să poți să te rogi pentru omenire, în fața Tatălui, așa cum spune Siluanehee hee "vărsându-ți sângele inimii!"hee hee Binecuvântat să fie Cel ce ne invită la nunta Mielului!

| fetitaCUPiscoturile explică:

@1 ce mai astepti?
@2 la fel de indiferenta!

Răspuns utilizator avertizat
| tsevaoth a răspuns:

Solutia e foarte simpla pentru mine si foarte fanatica pentru tine, mie nu mi-e frica sa mor pentru convingerile mele, dar ti-e frica sa mori pentru ale tale.

| ionutzul31 a răspuns:

Mai ceva ca sucul ala concentrat laughing

| papusikatha a răspuns:

Dumnezeu nu ar zice niciodata asta!

| roxycool a răspuns:

Mad omoi pentru EL el ne-a creat si pe tine si pe noi si de acolo de sus din RAI ne priveste aici pr toti si tot ce se intampla acum e din voia lui DUMNEZEU! as ca miss cea mai ticnita fata de pe TPU faci un pacat mare si nici nu sti cat de mare si apache nu trebuie sa-l vezi ca sa poata exista il vei vedea la judecata pa ticnito

| Apache a răspuns (pentru roxycool):

Tu in ce rahat de limba ai scris ba?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu as fii dispus si acum

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uita-te in calendarul crestin ortodox,si in cel catolic,si in altele,vei vedea csant pline de sfinti mucenici care au castigat cununa muceniciei,aruncati la lei,arsi pe rug, fripti pe jaratec, inecati in ape.iar cu lepadarea poate ai dreptate.dar si sfantul petru s-a lepadat de trei ori de mantuitorul si totusi este sfant.si chiar destul de important.fiindca este scris; acesta este chifa{PETRU}care inseamna peatra, si pe aceasta peatra voi zidi temelia bisericii mele.dar tu? cati credinciosi ai fi dispusa sa martirizezi? daca tot esti atat de necredincioasa? eu as fi dispus sa-mi dau viata pentru domnul.tu cum te-ai gandit sa-mi omori trupul?