| anonim_4396 a întrebat:

Cati dintre voi stiu ce inseamna cu adevarat Satanismul? Cati dintre voi stiu ca Satanismul nu este nici o "invenție creștină", nici o reacție la creștinism? Satanismul a precedat creștinismul precum și celelalte religii cu sute și mii de ani. Satanismul nu este despre sperietori, spiriduși, fantome, zombii, vampiri, monștrii de Halloween sau alte entități asemănătoare. Satanismul nu înseamnă "malefic" și nu este despre moarte.
Adevăratul Satanism este despre înălțarea și împuternicirea omenirii- aceasta a fost intenția Adevăratului nostru Creator, Satan.

6 răspunsuri:
| Doub a răspuns:

Hahahahahahaha, ce amuzant.

| sublime89 a răspuns:

Si daca asta a fost intentia lui, ce s-a intamplat? A reusit sau nu? Sau urmeaza? Si Satan asta, care e cica adevaratul nostru creator, mai are ceva companie pe acolo pe taramul celalalt? Poate vreo alta entitate i-a dejucat planurile sau ceva.

| drutzix a răspuns:

Mirosi a troll.
Daca satanismul nu tine de crestinism atunci de ce credeti intr-o entitate inventata de crestini?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Satanismul a precedat pacatul si moartea precum mahmureala greata si durerea de cap...BETIA.Adica mai, mandria lui satan a fost urmata de neascultarea omului de izgonirea lui, din eden si de condamnarea la moarte a neamului omenesc.Asta e opera lui satan cel aruncat din ceruri.DA.este politica lui de a manipula oamenii spunandule ca Dumnezeu nu exista, si ca AU dreptul la libertate.e un adevarat filozof care usor perverteste mintile destepte atat de proaste ale pamantului.pricepi? ca robia la dumnezeu e cea mai mare libertate a noastra in timp ce libertatea lui satan e cea mai mare robie in fata fricii mortii, patimilor si timpului ce se sfarseste? ce e timpul ma in fata vesniciei? un fum.

| malvinacroft a răspuns:

Da, asta e pacaleala maxima a lui - sa te faca sa crezi ca iti vrea binele happy

| NuAmNumeStraniu a răspuns:

Salut jun