| xdog a întrebat:

Ce a vrut sa spuna Isus prin:
Matei 30, 34-35.
Nu socotiţi că am venit să aduc pace pe pământ; n-am venit să aduc pace, ci sabie.
Căci am venit să despart pe fiu de tatăl său, pe fiică de mama sa, pe noră de soacra sa.

9 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

A vrut sa spuna ca oricine va incerca sa urmeze Calea adevarului, calea lui Hristos va avea necazuri incepand cu cei din casa. E foarte greu sa ai parinti sau copii necredinciosi pentru ca mereu vor fi neintelegeri pe aceasta tema!

| ramona30 a răspuns:

Alte ineptii biblice. Sa speram ca religia va disparea cat mai curand.

| harciog a răspuns:

Cineva care gindeste liber, dincolo de turma, va fi mereu urgisit iar cine-l urmeaza turma il va pedepsi.

| Zenithf a răspuns:

Esti ortodox? Mergi acasa si spune-le parintilor ca te-ai hotarat sa mergi la penticostali. Vei vedea, la prima mana, ce a vrut Isus sa spuna acolo.

| IlieRg a răspuns (pentru Zenithf):

Ce va dati atata penticostalii mari? Ba ca aveti nu stiu ce, ba ca sunteti credinciosi...Pana la urma o sa pierdeti!

| Zenithf a răspuns (pentru IlieRg):

M-am dat mare? Atunci te rog sa ma ierti, ca n-am vrut. si lui xdog, nu conteaza, ortodox, catolic, protestant, orice religie, numai zi-le "de proba" parintilor ca mergi la alt cult, vezi cum reactioneaza. Sau mai bine nu.

Răspuns utilizator avertizat
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti ateu deci nu te intereseaza. oricum nu ai intelege.iar crestinii stiu.de aia nu intreaba. exceptie harciog.era crestin, da acu e animal.probabil vreo reincarnare a vreunui descarnat.

| xdog explică:

Matei 10: 34-35, greseala mea...