| DorelSudoru a întrebat:

Ce-ati zice daca s-ar dovedi oficial ca extraterestri exista? In biblie nu scrie nimic de asta nu?

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
23 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

In Biblie scrie despre ingerii cazuti care au curvit cu fetele oamenilor pentru ca erau frumoase, iar unii sunt de parere ca extraterestrii ar fi urmasii lor.

| DorelSudoru explică (pentru EmaS):

Pai aia nu erau nefilinii care au fost omorati la pouop? Cum a putut bosss sa nu-i omoare pe toti?

Răspuns utilizator avertizat
| EmaS a răspuns (pentru SaintOcea):

Nu chiar asa.

Răspuns utilizator avertizat
| EmaS a răspuns:

Scena descrisa de Ioan trebuie sa fi fost dramatica, caci ea nu se desfasoara undeva intr-un colt de univers, ci chiar in cer, acolo unde se afla resedinta Creatorului. De asemenea, conflictul nu s-a rezumat la cateva finte, ci milioane si milioane de ingeri au participat la el, pentru ca, in final, acei ingeri gasiti nevrednici de a mai locui in cer, si care au trecut cu totul de partea lui Lucifer, sa trebuiasca sa paraseasca stralucirea cerului si locasurile de lumina pentru a plonja in haos, intuneric si ura.

Din fericire, marele conflict ceresc a golit cerul de orice intinare a pacatului, lasandu-l la fel de curat, de neprihanit si de luminos ca la inceput.

| DorelSudoru explică (pentru EmaS):

Tu de auzi ce zici?! Wow se petrece in cerstraight faceMulti mor in razboaie si din anumite tampenii dar nu e dramatic nu? Si zeu' asta cand goleste pamantu' sa-l lasa curat?

| Urzi23 a răspuns:

Prefer sa nu existe, ca nu or fi aia prosti, sa vina cu intentii pasnice, ca americanii in Irak

| wales a răspuns:

Noi nu suntem în stare să demonstrăm științific propria existență și dorim să demonstrăm existența altor civilizații.

Pentru joe2011. Te-ai referit cumva la acest vers?

"Împărăția Mea nu este din lumea aceasta", a răspuns Isus..." Ioan 18:36

| monstrulet a răspuns:

Ma, pana si papa a zis ca e posibil ca extraterestii sa existe. Probabil a zis-o ca sa nu renunte unii adepti la catolicism, in caz ca se descopera extrateresti. In biblie nu zice nimic de asta, dar nici nu trebuie negat, asa cum face speeder. In anul 2011 el traieste dintr-o carte. Adica sa zica papa ca e posibil sa existe, si tu sa zici ca nu, chiar daca ii vezi. Unii crestini sunt irecuperabili.

| Anonymus314 a răspuns:

Tot n-as crede.

| Anonymus314 a răspuns (pentru IntrebariIntrebatoare):

Ba c*catule, vezi ca nu mi-am batut joc de tine asta nu inseamna ca nu pot sa fac la fel.E religia mea si cred in ce vreau.Du' si dati foc!

Răspuns utilizator avertizat
| CobraLeon a răspuns:

Din intamplare, am ajuns intr-o zis sa ma uit pe canalul Trinitas. Acolo vorbea un mos despre extraterestrii. Acesta afirma ca scriptura lui nu zice nimic despre asa ceva => ca Terra este singura planeta pe care se gaseste viata si ca alte specii inteligente nu mai exista (egosim-egoism-egoism). Tot el afirma ca toate aceste lucruri spuse(despre extraterestrii) sunt niste "basme urate", el facand o comparatie cu basmele lui Ispirescu(care cica sunt frumoase). Am ramas blocat cateva secunde(nu stiam daca sa rad sau sa plang)...cum poate afirma ca aceste "povestii" sunt basme cand tocmai el promoveaza un adevarat arsenal de basme. Daca ma gandesc bine biblia este cel mai mare basm creat vreodata (avem balauri, avem animale vorbitoare, avem merge, avem una bucata zeu omiscent si ominprezent, care mai pretinde ca le lasa "fiilor" lui liber arbitru, un loc calduros cu foc si un altul plin de maicute si...)
Revenind la intrebearea ta...nu am cum sa fiu atat de egoist incat sa consider ca exista o singura specie inteligenta in acest univers grandios(Planeta noastra este asemenea unei particule de nisip in acest univers)

| Urzi23 a răspuns (pentru CobraLeon):

Ciudata treaba dar te rog sa ma lamuresti si pe mine in traditia tuturor popoareleor sunt niste lighioane care seamana cu balaurii ex dragoni,pe la chinezi,banlauri la tigani, balauri pe la noi etc, Vei zice ca este imaginatia oamenilor Eu zic ca gresesti cum sa imagineze oameni lighioane care au disparut acum 65 mil de ani cind ciuciu omul. Puteau sa puna si ei in folclor animale care le cunosteau ex ": lupi cu 4 aripi, iepuri zburatori, poate si porcul zburator cu parapanta Umbla vorba prin popor un ateu o sa priceapa ce spune stiinta cind o zbura porcul.

| evostyle7 a răspuns:

E plina lumea de ignoranti si indoctrinati, si orice e impotriva propriilor lor conceptii nu exista.

| Cedry2k1995 a răspuns:

Nu scrie nimic direct despre asta in biblie. dar stiu ca intr-un fragment din biblie zice ca in vreme ce un razboi lung parca fara sfarsit va avea loc. cum e ala dintre Americani si Irakieni... va cobora o armata cereasca si va nimici ambele tabere ale razboiului. deci. e foarte posibil sa existe...numai daca te uiti pe net gasesti poze cu extraterestri si a dat si la tv odata cum un om care lucra in NATO spunea ca cei de la NATO au corpuri de extraterestri si nu au dat informatiile la stiri pentru ca lumea sa nu se alarmeze si sa degenereze treaba. acceseaza si linkul asta daca vrei sa intelegi mai bine despre ce vorbesc. http://www.crimetime.ro/......e-ani.html

| Astaroth a răspuns:

Dar oare ce s-ar zice daca agramatii ar decide sa puna mana pe o carte a gramaticii limbii romane? miracol, dom'le!

| DorelSudoru explică (pentru Astaroth):

Da,da,da dar cum d-zeu nu exista nu are cine sa faca miracoletongue Si putem continua asa cat vrei

| Tql a răspuns:

Există, cu siguranţă, nu mai e neapărată nevoie de dovezi oficiale, să se difuzeze pe toate antenele, şi să-i de-a lui Diaconescu material de lab... de emisiuni "educative".

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Dar exista logic sunt atatea stelele in univers

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Acum cativa ani sa gasit un meteorit cu microbi in antartica deci exista viata in univers

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Oficial? adica cine? la ce nivel oficial? national? mondial? global?

| joe2011 a răspuns:

Scrie' despre alte lumi sau ceva de gen