| OctavianDanielMaria a întrebat:

In ce tara trebuie sa ma duc ca sa gasesc gradina Edenului?

44 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Gradina Edenului nu o vei găsi într-un loc anume. Ori o construiești, ori o distrugi în inima ta, căci acolo se afla. Întreg Pamintul poate fi o gradina a Edenului pentru tine dacă ți-ai construit-o în inima ta. De aceea unii sfinți s-au simțit mai liberi în pușcărie decat alții în libertate.

Răspuns utilizator avertizat
| cristi202 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Asta sa ți-o spui cand vei fi în culmea extazului cu prietena ta, sau, și mai și, cand vei suferi după ce te va lăsa, de o va face.
De e doar o pompa, de ce trăim uneori cu ea atit de puternic în viata asta? De ce simțim ca trăim, sau murim, în unele cazuri?
Nu ți se pare ca e cam superficiala afirmația?

| Wr3nch a răspuns:

In niciuna ca nu e pe Pamantlaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Israel, mai precis pe Muntele Sfant, Ierusalim:
https://www.biblegateway.com/......?/passage/

"Un Rau(Iordan) ieșea din Eden (Ierusalim) și uda gradina; și de acolo se împărțea si se făcea patru brațe de rauri." Gen. 2:10

Două brațe se cunosc deja(Tigru și Eufrat), celelalte două brațe(Pison, Ghihon) au fost secate de Împărați(vezi referințe b)

Răspuns utilizator avertizat
| anonim_4396 a răspuns (pentru OctavianDanielMaria):

Care râuri? Cele două necunoscute sau cele care se cunosc deja?

Răspuns utilizator avertizat
| LupusDei1993 a răspuns:

Gradina Edenului se aseamana cu Epoca de Aur a umanitatii de acum ceva timp.

Răspuns utilizator avertizat
| lickypuss a răspuns:

USA cu cei mai multi gay.

| Cybele a răspuns:

Nu este in nici o tara!

Răspuns utilizator avertizat
| Cybele a răspuns:

Pui niste intrebari tare ciudate...