| anonim_4396 a întrebat:

Ce contamineaza sufletul cel mai tare? Adica, eu beau, fumez, sex la greu etc. Nu-s ateu, dar imi plac ateele ca sunt mai putin speriate de bombe si...deh, zic da mai usor. Oare sunt contaminat sau posedat?

39 răspunsuri:
| Tarciuc_Viorel_1986 a răspuns:

Ma fratioare, eu zic sa nu te sperii, sa mai iei o gura de bere, trage adanc in piept fumul de tigara, infige-te si spune asa: Doamne ce imi place viata! Sa vezi ca dupa aia nu iti mai vin intrebari din astea nebune in cap.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cati ani ai copile?

| Mădă0611 a răspuns:

Ateele nu sunt asa proaste ca alea care iti zic tie da, verifica-le bine ca sunt crestine smug, deci nu esti posedat decat de Sfanta Prostie, dar aia nu face rau, intr-o vreme cica chinuia oamenii, acum vad ca a obosit. thinking Esti contaminat, dar nu exista remediu in cazul tau, condoleante! sad

| HueyFreeman a răspuns (pentru gingergirl1):

Nu am zis ca ai gresit, in conceptia ta tot ceea ce ai zis ti se pare corect, insa din alt punct de vedere esti foarte naiva.

"Daca necinstesti o femeie culcandu-te cu ea(neefind sotia ta) se considera pacat." In conceptia in care virginitatea are o valoare, iar familia baiatului trebuie sa-i plateasca familia fetei aceasta valoare. Cum poate fi asta necinstire daca ambii parteneri au fost de acord? Daca nu sunt ambii de acord atunci asta se cheama viol, un fapt ilegal ce este pedepsit de sistemul judiciar.

"Deci scuza-ma, revin la intrebarea lui, crezi ca o femeie credincioasa(adica sa nu fie atee, ceea ce prefera el) ar face toste aceste chestii?" Nu cred, ci stiu ca ar face asta.

| PontaRatonu a răspuns:

Ești si contaminat si posedat de prostie și idioțenie

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Mădă0611):

Am vazut ce rasarite sunt...
Ca veni vorba, esti majora?

| Mădă0611 a răspuns (pentru anonim_4396):

Ai vazut crestine care spun ca sunt atee, aia e alta treaba.

| Zamolxe777 a răspuns:

Esti doar un alt om care se crede "smecheras".Nu cred ca ai facut nici una din astea si daca ai facut bravo tie, totusi cand nu mai ai putin si ai sa mori o sa fie greu cand o sa-ti pui intrebarea "ce am facut in viata asta?"

| Zenithf a răspuns:

Conform Bibliei, nu exista pacat mai mic sau mai mare, totusi eu cred ca cel mai tare contamineaza sufletul crima, si in special pruncuciderea.
Daca ai provocat voluntar sau involuntar, fie si in nestiinta, un avort, atunci ai grija.