| Florazul15 a întrebat:

Ce credeti ca a simtit Iisus in timp ce ii spala picioarele lui Iuda?

6 răspunsuri:
| halogen001 a răspuns:

Asa cum e și normal a simțit multa bucurie și satisfacție pentru ca făcea un lucru bun și util.

| Florazul15 explică (pentru halogen001):

Da,dar stia ca Iuda il va trada. Cum a putut sa faca acest gest fata de el?

| halogen001 a răspuns (pentru Florazul15):

Daca e sa ne luam dupa poveste, zeul x știe dinainte ce se va întâmpla și atunci lucrarea zeului x înseamnă neputință, răutate, rea voință sau o combinație a acestora, altfel nu se explica de ce e nevoie sa facă lucruri care nu merg bine.

| Florazul15 explică (pentru halogen001):

Am inteles...

| JagaTiganul a răspuns (pentru halogen001):

Sunteti prost informat domnule Halogen001

| halogen001 a răspuns (pentru JagaTiganul):

laughing