| Sportacus123 a întrebat:

Ce credeți că se întâmplă cu sufletele celor care se sinucid? Eu cred că nu ajung "la poartă", la Dumnezeu și se reîncarnează într-un nou-născut care o să aibă o viață mai nasoală decât viață lui anterioară.

Răspuns Câştigător
| Gorky a răspuns:

Eu cred ca sufletul ce s-a sinucis o sa fie dus la o judecată și o sa ii fie decis soarta pe care o sa o aibă de acum in colo. Nu bat apropoul că acel suflet ce s-a sinucis o sa ajunga imediat in Iad.

12 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Biblia spube" oamenilor le este rânduit sa moara o singura data și după aceea vine judecata"Evrei 9:27
Eu sunt convinsa ca nu exista reincarnare, cei care au impresia ca sunt reincarnarea cuiva de fapt sunt posedați de demoni câre au fost anterior și în alte persoane și le pot da astfel detalii despre viata acelor persoane.
Cei care se sinucid cred ca drpu e de ce fac în momentele dintre actul ce va duce moarte și moartea efectiva. Nici cei ce se șuncă în gol sau se spânzura nu mor instantaneu. Eu cred ca dacă în acele momente apuca sa își ceara iertarede la Dumnezri și ei sunt iertați.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Dispare, ca la orice mort.

| Mayhem666 a răspuns:

Ce cred eu sau oricine altcineva nu e atat de important, atata timp cat nu e raspunsul cel corect. Ce se intampla dupa moarte o sa aflam (sau nu) dupa ce se intampla. Toti o sa experimentam asta la un moment dat, nu are rost sa ne dam cu apropoul de acum. Cand se intampla, se intampla, vedem atunci.

| johnnny123 a răspuns:

Hai că ai făcut o shaorma cu de toate din religii...
Vezi că creștinii nu cred în reîncarnare.

| gabicoo a răspuns:

WOW ce viata nasoala ai bre.

| MeisterSchnitzel a răspuns:

Și justificarea ta pentru această credință este...

| LisaJulie a răspuns:

Conform ortodoxiei si catolicismului de duci direct in iad! Nici la judecata nu vei avea iertare de la Dumnezeu. Acum conform ateilor nu se intampla nimic.

| HUAWEHUAWE a răspuns:

Pedepsiti rau nu vor fi, vor ajunge sigur la,, poarta,,.
Au fost oameni care s-au lovit de exagerat de mult rau (fiecare cat a considerat ca e mult ) si n-au putut continua.
Probabil nu vor pații nimic.

| Darius50boss a răspuns:

Merg in cer sau in foc veșnic

| Darius50boss a răspuns:

Nu merg in cer, scuze am greșit primul răspuns

| IonelaIasmina a răspuns:

Mă...eu știu că se zice, că merg în IAD.

| T0Teu a răspuns:

Sufletele celor care se sinucid ajung în iad. Punct. Nu contează motivul sinuciderii