| AvalohAlyn a întrebat:

Ce credeti că va așteaptă personal, după ce muriți?

8 răspunsuri:
| ania a răspuns:

Viața veşnică alături de Tăticul meu (în rugăciunea domnească Mántuitorul Hristos spune să ne adresãm cu abba- tătivule, nu cu ava- tată)Dumnezeu şi Mântuitorul meu Iisus Hristos.

Răspuns utilizator avertizat
| halogen001 a răspuns:

Nimic. Va fi la fel de bine cum a fost inainte de a ne fi nascut.

| Apokales a răspuns:

Sper ca Hatsune Miku, desi cazanul cu smoala spune altceva.

| StrongHeart a răspuns:

Stiu doar ca nu o sa mai pot schimba nimic in momentul ala.Ce a fost, a fost, aia mi-a fost crucea.Cat sunt viu,sunt sanatos,pot sa fac multe,sa ma pregatesc pentru momentul ala,dar din momentul ala, nu mai pot da inapoi.
Moartea nu e o joaca, cati nu zic, ca nu le e frica de moarte, dar cand se confrunta cu momentul in sine, se ingrozesc si dau inapoi.De aia e important sa faci ce trebuie azi, ca ziua de maine nu iti e garantata ca o sa vina.
Ce cred eu personal e ca o sa trebuiasca sa dau socoteala pentru tot ce am facut bine si rau si as vrea ca balanta sa incline spre bine, nu sunt un om perfect, nu sunt un sfant, dar macar atat vreau sa stiu ca am facut mai mult bine decat rau si as fi oarecum multumit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Domnul Isus ne-a promis ca ne va pregăti un loc pentru ca acolo unde este El sa fim si noi. Asta pentru cei care cred lucrul acesta happy

| brrrrrrrrrghe a răspuns:

Te reincarnezi in Sura din Metin 3